Szukasz pomysłu na ciekawą aranżację pokoju dziecka? Dziś zaprezentujemy wam inspirujące pomysły na aranżację pokoju dziecięcego i fotografie funkcjonalnych mebli, które z pewnością przydadzą się do wyposażenia.

Wystarczy tylko kilka prostych rozwiązań, by pokój dziecięcy zamienił się w prawdziwe królestwo zabaw i prezentował się bardzo ciekawie. Jak wykreować przestrzeń, która będzie inspirować, pobudzać do rozwoju i zachęcać do twórczego spędzania czasu? Oto kilka pomysłów, które pozwolą Ci wyczarować oryginalne i stylowe wnętrze dla najmłodszych.

  1. Zabawne meble

Meble są podstawowym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego. Mają kluczową rolę nie tylko w zakresie ergonomii, funkcjonalności i bezpieczeństwa, ale także dekoracji i wyglądu pomieszczenia. Stanowią one swoistą bazę do innych akcesoriów i dekoracji. Właściwie dobrane meble mogą odmienić wnętrze i nadać mu ciekawego wyrazu, a ponadto stać się inspiracją do zabawy, rozwijania kreatywności i wyobraźni. Wystarczy wybrać meble o nietypowych kształtach, czy atrakcyjnych zestawieniach kolorystycznych. Idealnym pomysłem będzie wybór mebli odwołujących się do ulubionych przedmiotów, bajek, czy też postaci. Dlaczego więc nie wybrać łóżka w formie zamku lub samochodu rajdowego?

 

lozko-pietrowe-flo34542

Kliknij i zobacz łóżko Flo

 

2320lozko-simon29081

Kliknij i zobacz promocję na łóżko Simon

 

  1. Oryginalne miejsce na zabawki

Jak powszechnie wiadomo największym wyzwaniem w pokoju dziecięcym jest zapanowanie nad wizualnym chaosem i bałaganem, który jest nieustannie wywoływany przez dużą ilość zabawek, gier i innych przedmiotów. Aby ułatwić sobie segregację i utrzymanie porządku decydujemy się na specjalne regały na zabawki, pudełka lub kosze. Warto jednak pamiętać, że także te akcesoria wywierają wpływ na wygląd pokoju dziecięcego, więc warto wybrać te, które nadadzą mu ciekawego charakteru. Oto inspiracje.

pudelko-winny28381

Kliknij i kup pudełka Winny

lozko-pietrowe-mo21-mobi20541

Zobacz zestaw meblowy Mobi

  1. Kolorowe akcesoria dla dzieci

Kolory powinny odgrywać kluczową rolę w pokoju każdego malucha, gdyż stymulują one rozwój kreatywności oraz zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Warto jednak pamiętać, by dobór kolorów był przemyślany i niezbyt chaotyczny, gdyż wówczas możemy osiągnąć przeciwny efekt. Specjaliści od designu polecają więc, by ściany oraz podstawowe elementy wyposażenia wnętrza były spójne kolorystycznie i harmonijne, gdyż dzięki temu będą one doskonałym tłem dla mocnych akcentów kolorystycznych, które przejawiać się mogą w akcesoriach i dekoracjach. Oto kilka przykładów ciekawych akcesoriów, które ożywią pokój dziecka.

fotel-kitty-25421

Kliknij i zobacz fotel Kitty

 

wieszak-kid334131

Zobacz wieszak Kid