Bezpieczeństwo w pokoju dziecięcym

Dla każdego rodzica bezpieczeństwo jego dziecka jest kwestią nadrzędną. Dlatego urządzając pokój dziecięcy powinniśmy szczególnie wziąć pod uwagę stworzenie przestrzeni przyjaznej rozwojowi dziecka i pozbawienie jej niebezpiecznych elementów, które mogą mu zagrażać. Dzieci w miarę upływu kolejnych miesięcy są coraz bardziej ruchliwe, mają nieprzewidywalne pomysły i niestety ograniczoną świadomość zagrożeń. Dlatego tak istotne jest, aby pokój dziecka był miejscem zarówno funkcjonalnym, atrakcyjnym, jak i bezpiecznym.

 

www.meble-bogart.pl

Kliknij i zobacz bezpieczne meble Next

 

Podstawowym zagrożeniem dla dzieci mogą stanowić niewłaściwie dobrane lub niezabezpieczone meble. Najważniejsze, aby meble w pokoju dziecięcym nie zawierały http://www.achaten-suisse.com/ żadnych szklanych elementów lub bardzo ostrych krawędzi, których nie da się osłonić specjalnymi nakładkami. Szuflady i szafki powinny być wyposażone w systemy zapobiegające przytrzaśnięciu rączek.

 

www.meble-bogart.pl

Kliknij i zobacz meble Princessa

 

Nakładka zabezpieczająca krawędzie mebli

 

Ponadto wyposażenie pokoju dziecięcego powinno być dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Meble muszą być wykonane z nietoksycznych materiałów, najlepiej atestowanych z certyfikatami bezpieczeństwa. Istotne jest także, by były one właściwie dobrane do wzrostu dziecka, gdyż w ten sposób unikniemy zagrożenia, że dziecko próbujące czegoś dosięgnąć upadnie i się zrani. Dlatego też nie powinniśmy wieszać półek zbyt wysoko oraz w bezpośrednim sąsiedztwie łóżka, by nie spadło nic na śpiące maleństwo.

www.meble-bogart.pl

Łóżko piętrowe Łukaszek z barierkami zabezpieczającymi

Jeśli w pokoju dziecięcym jest dywan a nie wykładzina należy pamiętać, aby go zabezpieczyć podkładem antypoślizgowym lub taśmami. Dywany dziecięce zazwyczaj są fabrycznie wykończone gumowanym spodem, ale jeśli takiego nie posiadamy konieczne jest jego zabezpieczenie.

 

www.meble-bogart.pl

Łóżko Bartosz z zabezpieczeniami