Nie ulega wątpliwości, że dzieci kochają kolory. Wzorzyste ubrania, kolorowe dekoracje i zabawki, motywy z bajek i pokoje pełne finezyjnych kształtów i esencjonalnych deseni. Natura dzieci jest wesoła i często staramy się też odzwierciedlać to w ich codziennym otoczeniu, czyli w dziecięcych pokojach. W związku z tym wiele osób planujących aranżacje pokojów swoich pociech zastanawia się, czy wybór białych mebli będzie odpowiedni. Udowodnimy Ci, że tak. Zapraszamy po garść wskazówek i inspiracji.

Czy kolorowe meble dziecięce to dobry pomysł?

Aranżacje pokojów dziecięcych kojarzone są zwykle z esencjonalnymi kolorami, zabawą wzorami oraz finezyjnymi bryłami mebli, które prezentują się niczym duże zabawki. Życie dzieci ma być kolorowe i to samo staramy się odwzorować w ich codziennym otoczeniu, jakim jest dziecięcy pokój. Nie mówiąc już o tym, że dzieci przecież uwielbiają kolory i niespecjalnie je obchodzą trendy kolorystyczne wyznaczane na dane sezony w świecie designu wnętrzarskiego. Niemniej jednak, gdy pokój dziecięcy zostanie w całości urządzony w oparciu o wiele różnorodnych barw i wzorów, może powstać wizualny chaos. O ile na pierwszy rzut oka, dzieci z pewnością będą zachwycone, to na dłuższą metę takie rozwiązanie ma swoje wady. Jeżeli zarówno ściany, podłoga, jak i komplet mebli dziecięcych będą kolorowe i wzorzyste, to po dłuższym czasie przebywania w takim pomieszczeniu można się poczuć zmęczonym. Specjaliści wskazują, że zbyt intensywne w odbiorze aranżacje mogą po pewnym czasie wzmagać uczucie zmęczenia i znużenia, rozpraszać, a nawet pobudzać irytację. W związku z tym dobrym pomysłem jest znalezienie równowagi między chęcią stworzenia kolorowej aranżacji a tym, aby była też korzystna w odbiorze.

 

białe meble do pokoju dziecka

Komplet białych mebli dziecięcych w super cenie – KLIK

 

Białe meble dziecięce – uniwersalne i ponadczasowe

Rozwiązanie tego problemu stanowią białe meble do pokoju dziecka. Urządzając pokój swojej pociechy warto wybrać jeden ze sposobów aranżacyjnych. Kluczem do sukcesu jest podział estetyki wnętrza na dwa zakresy: bazę i dodatki. Bazę stanowią ściany, podłoga oraz meble, a dodatki to dekoracje, książki, pościele, zasłony, zabawki itd. Pierwszym sposobem aranżacji pokojów dziecięcych jest stworzenie neutralnej, minimalistycznej bazy, a kolory i wzory wprowadzamy w postaci dodatków. W ten sposób na minimalistycznym tle możemy wprowadzić dowolne kolory, dekoracje, a także nie bać się wzorzystości zabawek. Bowiem dzięki jasnemu, minimalistycznemu tłu zyskujemy pewność, że aranżacja nie będzie zbyt intensywna nawet, gdy cały pokój wypełnią kolorowe dekory i przedmioty. W takie aranżacje idealnie wpisują się właśnie białe komplety mebli dziecięcych, które stanowić mogą doskonałe tło dla pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Drugim sposobem urządzania pokojów dziecięcych jest wybór kolorowych mebli i rozmieszczenie ich na neutralnej, prostej bazie (minimalistycznie wykończone ściany i podłogi).

 

białe meble dziecięce

Zestaw białych mebli do pokoju dziecka w atrakcyjnej ofercie cenowej – Klik

 

Zalety białych mebli:

– uniwersalne,

– ponadczasowe,

– zawsze są modne,

– pasują do każdej aranżacji i łatwo z ich pomocą przeprowadzać metamorfozy w pokoju dziecka,

– „rosną razem z dzieckiem”,

– pasują do dowolnych kompozycji kolorystycznych.