Białe meble w aranżacjach wnętrz cieszą się niesłabnącą popularnością już od kilku sezonów i wygląda na to, że prędko się to nie zmieni. Bowiem jest to barwa najbardziej uniwersalna i ponadczasowa. Coraz chętniej wprowadzamy ją także do pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Sprawdź dlaczego warto wybrać białe meble do pokoju dziecka i zainspiruj się naszymi propozycjami najmodniejszych zestawów.

 

białe meble Luna

Zobacz piękne białe meble do pokoju dziewczynki – KLIK

 

Białe meble – hit czy kit

Białe meble zdominowały większość pomieszczeń w naszych mieszkaniach. Chętnie wybierane są zarówno meble w całości utrzymane w bieli, jak i zestawienia z drewnem lub jakąś esencjonalną barwą np. fioletem lub turkusem. Białe meble pasują zarówno do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym dzięki czemu stanowią bardzo uniwersalny wybór. Dzięki ponadczasowej formie będą się dobrze prezentowały pomimo nieustannie zmieniających się trendów wnętrzarskich.

 

białe meble

Kliknij i zobacz modne białe meble w dobrej cenie

 

Białe meble w pokoju dziecka

Pokój dziecka jest wnętrzem wielofunkcyjnym, w którym zazwyczaj musi się pomieścić wyjątkowo dużo elementów wyposażenia, jak i dodatków. Oprócz kompletu mebli w pokoju znajduje się wiele akcesoriów, gadżetów, kolekcji, a w szczególności niezliczone zabawki i książki. Duża część tych skarbów przechowywana jest na wierzchu. Zabawki czy książki leżą poukładane na regałach, otwartych półkach, czy w pudełkach i koszach ustawionych na podłodze. Przez to łatwo jest o wizualny bałagan i przytłoczenie aranżacji zbyt dużą ilością elementów w różnych kolorach. Zabawki na dodatek zwykle są bardzo kolorowe szczególnie gdy są dedykowane dla najmłodszych dzieci. Aby to wszystko optycznie uporządkować i nie przeładować aranżacji formami i kolorami, idealnym rozwiązaniem będą właśnie białe meble do pokoju dziecka. Biel jako kolor neutralny będzie stanowić dobre tło dla reszty elementów wyposażenia i nie będzie się z nimi gryzła kolorystycznie.

 

białe meble dla dziecka

Finezyjne białe meble Mistral – KLIK

 

Białe meble do małych pokoi

Zazwyczaj pokoje dziecięce nie są zbyt duże, przez co ich funkcjonalne i zarazem efektowne zaaranżowanie może stanowić spore wyzwanie. Biorąc pod uwagę, że znajdzie się w nich sporo elementów wyposażenia w różnych kolorach, białe meble będą stanowiły najlepszy wybór. W małych wnętrzach warto sięgnąć po sprawdzone triki wnętrzarskie, a jednym z nich jest właśnie optyczne powiększenie i rozjaśnienie za pomocą białych mebli. Przede wszystkim duże bryły takie jak szafa czy łóżko piętrowe, warto by były jasne i pozbawione zbyt obfitej dekoracyjności. Dzięki temu nie przytłoczą one małego pomieszczenia i nadadzą efektu przestronności.