Drzwi to podstawowy element wyposażenia każdego pomieszczenia. Ich funkcja jest oczywista, ale w pokoju dziecka warto pójść o krok dalej i wybrać drzwi, które nie tylko będą służyć swoją podstawową rolą, ale dostarczą też mnóstwo frajdy dzieciom. Natomiast w pokoju nastolatka, dobrze jest zadbać o dobry design drzwi, by wnętrze było modne i nowoczesne. Jakie drzwi wybrać do pokoju dziecka w różnym wieku? Przygotowaliśmy garść wskazówek i inspiracji.

 

Drzwi wpływające na kreatywność Twojego dziecka

Pokój dziecka powinien zapewniać dziecku poczucie swobody i bezpieczeństwa, ale także stanowić idealne miejsce do rozwoju w różnych obszarach. Otoczenie, w którym dzieci przebywają na co dzień ma znaczący wpływ na ich rozwój, kreatywność, a także samopoczucie. Dlatego podczas urządzania pokoju dziecka, warto zadbać o to, by odzwierciedlał on zainteresowania małego lokatora, zapewniał bezpieczne warunki, a także był wyposażony w elementy wpływające na rozwój kreatywności i ciekawości świata. Aby osiągnąć te cele należy zadbać o to, by w pokoju dziecka znajdowały się:
komplet mebli dziecięcych wykonany z bezpiecznych materiałów i wyposażony w odpowiednie schowki,
– zabawki i książeczki edukacyjne,
– miejsce do rozwijania zainteresowań dziecka,
– akcesoria i gadżety wspierające kreatywność.

drzwi do pokoju młodzieżowego

Kliknij i zobacz modne meble Flexy do pokoju młodzieżowego.

 

Oprócz tych wszystkich elementów warto także wykorzystać inne powierzchnie dostępne w pokoju dziecięcym, które oprócz pełnienia swojej podstawowej funkcji będą doskonałym miejscem do zabawy. W tym zakresie można zastosować także specjalne drzwi rozwijające kreatywność dzieci. Rynek oferuje między innymi drzwi, które od wewnętrznej strony posiadają wbudowaną tablicę magnetyczno-kredową. Takie drzwi zyskują nowy, finezyjny wymiar i staną się miejscem do zabawy i wyrażania kreatywnych zdolności dziecka. Na uwagę zasługują także drzwi zdobione bajkowymi motywami, kolorowymi wzorami oraz estetyką wpisującą się w gusta najmłodszych. Takie drzwi pięknie ozdobią przestrzeń pokoju dziecięcego.

 

pokój młodzieżowy

Zestaw mebli młodzieżowych, które z łatwością dopasuje do każdej aranżacji i gustów nastolatka. Klik!

 

Idealne drzwi do pokoju nastolatka

O ile w pokoju dziecięcym doskonale sprawdzą się kolorowe drzwi z motywami z bajek, to w pokoju nastolatka już niekoniecznie. W pokoju nastolatka drzwi powinny prezentować się spójnie razem z meblami i innymi elementami wyposażenia. Biurko młodzieżowe, krzesło oraz inne meble powinny współgrać z powierzchnią ścian, podłóg i drzwiami. Jakie drzwi będą idealne do pokoju młodzieżowego? Doskonale sprawdzą się tu drzwi z przeszkleniami i minimalistyczne wzorniczo projekty, które będą stanowiły idealną bazę dla pozostałych ozdób i dekoracji znajdujących się w pokoju. Coraz większą popularnością w takich pokojach cieszą się również drzwi z lustrem. Takie rozwiązanie z pewnością trafi w gusta młodzieży. Warto wybrać drzwi z lustrem laminowanym, które nawet w sytuacji stłuczenia nie rozsypie się na drobne kawałki i tym samym nie będzie stanowić niebezpieczeństwa.