Szafa do pokoju dziecięcego jest meblem, bez którego trudno sobie wyobrazić przestrzeń dobrze zorganizowaną. Największą zaletą tego mebla jest to, że można w niej pomieścić naprawdę wiele, a przy tym sam mebel nie zajmuje zbyt wiele miejsca podłogowego. Niemniej jednak, planując aranżację i wyposażenie pokoju dziecięcego warto przeanalizować, które rodzaje szaf będą się sprawdzać najlepiej w warunkach konkretnego pomieszczenia. Jak wybrać idealną szafę do pokoju dziecka?

Przechowywanie w pokoju dziecka

W każdym pokoju dziecka największe wyzwanie dla rodziców stanowi kwestia przechowywania. Rzeczy malucha przybywa z każdym miesiącem i musimy wygospodarować odpowiednie miejsce do ich przechowywania. Co więcej, aby łatwiej było utrzymać porządek, dobrze jest z rozmysłem posegregować wszystkie rzeczy i optymalnie je rozmieścić. Idealnie w tym zakresie sprawdzą się regały dziecięce, pudełka, półki i wszelkiego rodzaju pojemniki. Jednak trudno sobie wyobrazić funkcjonalne przechowywanie w pokoju dziecka bez odpowiednio pojemnej szafy. Największą zaletą szafy jest to, że można w niej pomieścić bardzo dużo rzeczy, które na dodatek różnią się od siebie formą, kształtem, gabarytem. Poszczególne szuflady, wnęki i półki ułatwiają praktyczne posegregowanie i rozmieszczenie rzeczy, a także zapewniają łatwy dostęp.

 

Dziecięce szafy narożne

Szafy narożne to doskonały sposób na funkcjonalne wykorzystania rogu pomieszczenia. Mają one dużą pojemność przechowywania, gdyż są to najgłębsze z dziecięcych szaf. Dzięki jej głębokości przechowywanie większej ilości rzeczy będzie łatwiejsze, bo na wszystko znajdzie się miejsce. Wnętrze szafy narożnej można dostosować dzięki dodatkowym drążkom, oraz regulowanym półkom. Gdyby jednak okazało się, że potrzeba dodatkowej przestrzeni szafy narożne można powiększyć przez dokupienie pojemnych nadstawek, które pozwolą na zaoszczędzenie jeszcze większej przestrzeni w pokoju.

Szafy przesuwne

Szafy przesuwne cieszą się popularnością już nie tylko w pokojach dziennych, sypialniach, czy też w przedpokojach, ale stały się modnym i zarazem praktycznym rozwiązaniem dla pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Jest to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych szaf. Dzięki niej można zaoszczędzić sporo miejsca w pokoju nie obawiając się o ustawienie, które może ograniczać otwieranie tradycyjnych drzwi. Drzwi mają funkcję cichego otwierania i zamykania. Wnętrze szafy może być dostosowane do potrzeb użytkowników, gdyż korzystając z kreatora szaf Moore można samodzielnie zaprojektować idealną, spersonalizowaną szafę do pokoju dziecka i nie tylko.