Wybieranie mebli dziecięcych do małego pokoju może stanowić nie lada wyzwanie. Niemniej jednak, dostępne są praktyczne i zarazem efektowne rozwiązania, dzięki którym nie tylko funkcjonalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń, ale także sprawisz, że pokój dziecka będzie się prezentował wyjątkowo finezyjnie. Sprawdź hity meblowe dedykowane małym pokojom dziecięcym.

 

Mały pokój dziecka? Sprawdź jak go urządzić

Meble dziecięce do małego pokoju to spory orzech do zgryzienia, gdyż musimy pomieścić niezbędne bryły na niewielkiej powierzchni, a przy tym zachować komfort użytkowy w pomieszczeniu. Pokoje dziecięce zwykle cechuje niezbyt duży metraż, mimo że są to pomieszczenia o charakterze wielofunkcyjnym. W efekcie na stosunkowo niewielkiej powierzchni musimy pomieścić kilka stref użytkowych:
strefa wypoczynkowa obejmująca przede wszystkim łóżko dziecięce, ewentualnie stolik nocny oraz półkę na podręczne książki do czytania na dobranoc,
– strefa edukacyjna, w której znajdzie się stolik z krzesełkiem lub wygodne biurko, regał na podręczniki i artykuły plastyczne,
strefa zabawy – wolna przestrzeń, którą stanowi centralna część pokoju, gdzie dziecko może swobodnie układać klocki i bawić się w dowolny sposób,
strefa przechowywania obejmująca meble takie jak szafa czy komoda, w których trzymamy ubranka i zapasowe pościele,
strefa zabawek – miejsce na zabawki np. niski regał, pudełka, pufy ze schowkami.
W sytuacji, gdy przestrzeń pokoju cechuje się małym metrażem, wówczas rozmieszczenie poszczególnych stref może być trudne lub wręcz niemożliwe. Rozwiązaniem są meble wielofunkcyjne, dzięki którym możemy zagospodarować przestrzeń pokoju dziecka wykorzystując w pełni potencjał dostępnej przestrzeni, a przy tym zaoszczędzić możliwie jak najwięcej wolnego miejsca. W tym celu warto zdecydować się na komplety mebli dziecięcych.

 

meble dziecięce

Łóżko piętrowe wielofunkcyjne Segan teraz w super cenie – KLIK

 

Wielofunkcyjne łóżka

 

meble dziecięce z łóżkiem

Mobi – wielofunkcyjne łóżko dziecięce. Sprawdź atrakcyjną cenę na Meble-Bogart.pl. KLIK

 

Łóżka wielofunkcyjne to bryły, które w jednej konstrukcji zawierają kilka stref użytkowych. Co to oznacza w praktyce? Otóż oprócz łóżka dziecięcego, taki mebel zawierać może również szafę, regały, biurko, a nawet dodatkową powierzchnię snu. Bryła, pomimo dużego gabarytu zajmie tylko jedną z części pomieszczenia, dzięki czemu uzyskamy więcej wolnego miejsca na zagospodarowanie innymi meblami lub urządzenie kącika czytelniczego, czy też wyodrębnimy więcej przestrzeni na beztroską zabawę.

 

Łóżko chowane, czyli kultowy półkotapczan

 

meble dziecięce

Meble dziecięce z półkotapczanem – kliknij i sprawdź super ofertę!

 

Słysząc słowo „półkotapczan” pewnie wyobrażasz sobie masywny, pokryty lakierowaną okleiną mebel rodem z PRL-u. Nic bardziej mylnego, bowiem nowoczesne półkotapczany to propozycja dla osób ceniących nie tylko rozwiązania maksymalnie funkcjonalne, ale i cechujące się modnym designem. Takie łóżka chowane w szafie prezentują się bardzo estetycznie i z łatwością można je wkomponować w dowolny styl aranżacji. Ponadto posiadają specjalny system zabezpieczeń, dzięki czemu nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo swojej pociechy. Największą zaletą półkotapczanu jest to, że za dnia nie zajmuje on wiele miejsca podłogowego i z powodzeniem uzyskujemy dodatkowe miejsce na zabawę na podłodze, a w ciągu nocy jest niczym najwygodniejsze łóżko tradycyjne.