Meble a utrzymanie porządku

W pokoju dziecka musi się zmieścić szczególnie wiele rzeczy i mebli, mimo że zazwyczaj jest to niezbyt duże pomieszczenie. Aranżacja powinna być bezpieczna, funkcjonalna i nie zabierać zbyt wiele miejsca. Ale jak ją stworzyć, aby zmieścić nieustannie rosnącą ilość zabawek i akcesoriów, z którymi dzieci nie chcą się rozstać i jednocześnie zachować przy tym porządek? Przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji na to, jak urządzić pokój dziecka, by łatwo było utrzymać w nim porządek.

 

Wybierając meble do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design i jakość wykonania, ale także funkcjonalność. Rynek oferuje obecnie wiele ciekawych kolekcji, które zachwycają nowoczesnym wyglądem, jak i przemyślaną konstrukcją, która zapewnia zwiększone miejsce do przechowywania. Wybraliśmy dla Was kilka rozwiązań meblowych, które pomogą zaaranżować przestrzeń tak, by była funkcjonalna i łatwa w utrzymaniu porządku.

 

Meble Restol a utrzymanie pokoju

Kliknij i zobacz wyjątkowy zestaw mebli Restol w sklepie

 

Meble a utrzymanie porządku

Ciekawą propozycją są wielofunkcyjne komplety mebli, które oprócz swoich podstawowych funkcji zostały wzbogacone o dodatkową przestrzeń do przechowywania. W sklepie meblowym Meble-Bogart.pl znajdziecie między innym efektowne i wyjątkowo praktyczne łóżko piętrowe wyposażone w szafę i regał. Ponadto dostępne są także łóżka parterowe z wbudowanym regałem pod powierzchnią spania np. łóżko Next. Do pokojów dziecięcych najlepiej jest wybierać komplety mebli, gdyż to dodatkowo zwiększy ergonomię wnętrza, a ponadto będzie się szczególnie dobrze prezentować. Dobrym pomysłem jest także zakup łóżka z antresolą, bowiem na górnym poziomie jest powierzchnia spania, natomiast pod nią można ustawić biurko lub regały do przechowywania.

 

Meble Komi a utrzymanie porządku

Wyjątkowa oferta na meble Komi – Kliknij i sprawdź

 

Meble modułowe

Modułowe meble dla dzieci dają większe możliwości ustawiania i przechowywania za sprawą mobilności. Dzięki nim można szybko i łatwo przemeblować pokój, gdy zmienią się potrzeby dziecka lub potrzebne jest dodatkowe miejsce na trzymanie skarbów. Poszczególne moduły można wieszać na ścianie, ustawiać pod łóżkiem lub stawiać na kółkach. Aby ułatwić naukę samodzielnego utrzymywania porządku w pokoju, wszelkie regały i półki powinny się znajdować w zasięgu ręki dziecka. Meble dopasowane do wzrostu malucha dadzą mu szansę odkładania rzeczy na właściwe miejsce. Świetnie sprawdzą się regały z otwartymi półkami przy podłodze.

 

Regał Caboto sprzyjający utrzymanie porządku

Kliknij i zobacz praktyczny regał Caboto w super cenie!

 

Pudła i pudełka na ratunek w bałaganie

Szczególnie w pokojach najmłodszych dzieci znajduje się wyjątkowo duża ilość zabawek, akcesoriów i rzeczy, które zazwyczaj rozrzucone są po prostu po podłodze. Szczególnie trudne jest przechowywanie małych elementów takich jak klocki, samochodziki czy lalki, które trudno ustawiać nieustannie na szafkach. Meble wówczas okazują się niewystarczające. Idealnym rozwiązaniem są pudła na kółkach z przykrywkami, a także mobilne regały z wbudowanym segregatorem.

 

Beppo sprzyjający utrzymaniu porządku

Kontener Beppo na Meble-Bogart.pl KLIK