Pokój dziewczynki musi być zaprojektowany z myślą o komforcie, bezpieczeństwie, jak i gustach małej księżniczki. Każda dziewczynka ma swoje ulubione kolory i motywy, które można wprowadzić do wystroju wnętrza. Warto jednak je zestawić z uniwersalnymi trendami, dzięki którym wnętrze stanie się modne i atrakcyjne.

 

Pokój dziewczynki z meblami Princessa

Kliknij i zobacz komplet Princessa w sklepie Meble-Bogart.pl

 

Modny pokój dziewczynki

Dobry design i funkcjonalne meble powinny zagościć nie tylko w naszych salonach czy kuchniach, ale także w pokojach najmłodszych. Pokój dziecięcy pełni jednocześnie wiele funkcji: wypoczynkową, rozrywkową, edukacyjną. Dlatego musi być zaaranżowany w taki sposób, by zarówno zapewniać komfortowy rozwój dziecka, jak i go wspierać. Między innymi możemy to osiągnąć tworząc przemyślane aranżacje. Trendy 2018 dla pokoi dziecięcych łączą w sobie nacisk na harmonijny design, jak i funkcjonalność wszystkich elementów wyposażenia.

 

Pokój dziewczynki z zestawem mebli Best

Pokój tematyczny z meblami Best – sprawdź ofertę KLIK

 

Jasny pokój dziewczynki

Jasne kompozycje kolorystyczne także w 2018 roku będą wiodły prym we wnętrzach dla dzieci. Zarówno komplety mebli, jak i ściany powinny być utrzymane w neutralnych lub pastelowych kolorach takich jak złamane biele, szarości, pudrowe róże czy kremowe odcienie beżu. Idealnie sprawdzą się ponadto słoneczne żółcie, ale również mocniejsze fiolety. W tym roku to właśnie fiolety gościć będą w naszych wnętrzach, gdyż ultra violet został wybrany kolorem roku według Pantone (sprawdź tutaj). Wybierając jasne meble oraz tło do nich, można pokusić się o dodanie mocniejszych kolorów i kontrastów w postaci dekoracji, ozdób na ściany, czy zabawek.

 

Pokój dziewczynki z meblami Best

Meble Best idealne do pokoju małej księżniczki – KLIK

Pokój dziewczynki z charakterem

Oprócz wyważonej estetyki, funkcjonalnych mebli i minimalistycznych dekoracji, trendy 2018 to także nacisk na personalizowanie wnętrz domowych. Szczególne znaczenie ma to właśnie w pokojach dziecięcych, dzięki czemu nabierają one efektownego wyrazu. Spersonalizowanie wnętrza sprawia również, że dziecko będzie się czuło w swoim pokoju domowo i u siebie. Forma nadania wnętrzu indywidualnego wyrazu jest oczywiście dowolna. Może to być wprowadzenie ulubionych motywów z bajek, odzwierciedlenie marzeń lub zainteresowań dziecka, a także powieszenie rodzinnych fotografii lub wyeksponowanie pamiątek. Regały czy komody od razu staną się atrakcyjniejsze, gdy ustawimy na nich kilka ramek ze zdjęciami lub tematycznych bibelotów.