Odcienie neutralne, a w szczególności szarości z impetem zawitały w polskich wnętrzach już wiele sezonów temu. Wygląda na to, że trend ten jest ponadczasowy i przenika także we wnętrza naszych pociech. Mimo że dziecięce pokoje kojarzą się z kolorowymi zestawieniami, to wbrew pozorom szarość stanie się idealnym rozwiązaniem, by nieco uspokoić wnętrze i sprawić, że będzie korzystnie wpływać na zmysły. Zainspiruj się szarością!

 

kolor szary w pokoju dziecka

Meble Nano do pokoju Twojego dziecka – KLIK

 

Szary kolor – dlaczego warto

Kolor szary przez to, że należy do gamy odcieni neutralnych często uważany jest za smutny i przeciętny. Coraz chętniej wykorzystywany jest jako tło aranżacji we wnętrzach w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy też skandynawskim. Natomiast pokoje dziecięce to wnętrza, w których umownie rządzić mają kolory, często ostre i kontrastowe. Jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że długotrwałe przebywanie wśród agresywnych odcieni może rozdrażniać, utrudniać koncentrację i przytłaczać zmysły. Szczególnie taki efekt będzie więc niepożądany w pokoju ucznia. Od ostrych kolorów w pokoju malucha nie sposób uciec, bowiem zabawki i inne akcesoria same w sobie wprowadzają mocne kolory. Dlatego aby to wszystko nieco wyciszyć i uzyskać nieco harmonii w aranżacji, warto wprowadzić odcienie szarości albo w postaci tła, mebli lub pojedynczych dodatków. Szarość świetnie się sprawdzi zarówno na ścianach, jak i jako kolor mebli do pokoju dziecka. Ponadto gdy cała aranżacja jest bardzo kolorowa, dobrym pomysłem będzie wymiana wszelkich tekstyliów (poduszki dekoracyjne, pościel, zasłony, dywan itp.) na szare. Szarość idealnie łączy się z każdym innym kolorem, więc sprawdzi się w dowolnym wnętrzu dziecka. Warto również wspomnieć, że barwa ta sprzyja skupieniu, pozwala się wyciszyć i odprężyć.

kolor szary w pokoju dziecka meble wow

Szare meble WOW w super cenie – KLIK

Szare meble

Meble w pokoju dziecięcym powinny być funkcjonalne, bezpieczne i praktyczne. Znaczenie ma także ich estetyka, bo to jak wygląda nasze otoczenie wpływa na samopoczucie. W pokoju dziecięcym warto wprowadzić meble jednokolorowe lub połączyć meble w dwóch kolorach, np. szarym oraz białym, dodając wyróżniające się akcenty w postaci kolorowego krzesła czy pudełek na zabawki. Dzięki temu pomieszczenie wyda się bardzie uporządkowane i nie będzie przytłaczać optycznie. Warte uwagi są również meble wypoczynkowe z szarymi akcentami np. pufy czy fotele. Wyjątkową popularnością w pokojach najmłodszych cieszą się obecnie tekstylne namioty typu tipi. Natomiast rodzicom niemowlaków na pewno przypadnie do gustu szary fotel do karmienia z przyjemną w dotyku tapicerką.

 

szary kolor w pokoju dziecięcym

Zestaw Luna o uniwersalnym designie – KLIK