Na przełomie każdego roku pojawiają się nowe trendy w zakresie designu. Dotyczy to także pokoi dziecięcych oraz młodzieżowych. Projektanci wskazują jakie zmiany w zakresie umeblowania, wzornictwa oraz stylizacji wnętrz dedykowanych najmłodszym będą wiodły prym w nadchodzących sezonach. Przyjrzyjmy się jakie są trendy na rok 2019.

 

Nowoczesny pokój młodzieżowy

Pokój młodzieżowy to strefa dorastającego nastolatka, który zazwyczaj w tym okresie pragnie podkreślać swoją autonomię i własne zdanie w niemal każdej sferze życia. Dotyczy to również wyglądu jego pokoju, który pełni zwykle rolę azylu i miejsca, w którym można poczuć się sobą i swobodnie. Dlatego w proces urządzania pokoju warto włączyć swoją pociechę. Nastolatek poczuje, że ma realny wpływ na wygląd i charakter swojego otoczenia, a wspólnie spędzony czas na wybieraniu poszczególnych elementów będzie też świetną rodzinną zabawą. Zadaniem rodzica będzie tu przypilnowanie, aby komplet mebli młodzieżowych był:

  • bezpieczny,
  • komfortowy w użytkowaniu,
  • solidnie wykonany.

Natomiast nastolatek z pewnością zadba o to, by meble i pozostałe elementy wyposażenia były także modne i zgodne z nowoczesnym designem.

 

trendy w pokojach młodzieżowych

Kliknij i sprawdź okazyjną ofertę na zakup łóżka Tomek!

 

Trendy w pokojach młodzieżowych

 

KOLORYSTYKA

Trendy kolorystyczne każdego roku wskazywane są przede wszystkim przez Instytut Pantone będący w tym zakresie największym autorytetem. Kolor roku wskazany przez Pantone staje się inspiracją dla różnych stref twórczości, od sztuki, modę po design. Odzwierciedla się to także w aranżacji wnętrz. W tym roku kolorem przewodnim jest koral. Kolor ten idealnie sprawdzi się w pokojach dziewcząt, natomiast dla chłopców może się on wydać zbyt „kobiecy”. W związku z tym w pokojach dla dorastających chłopców warto sięgnąć po ziemne odcienie granatów i szarości.

 

trendy młodzieżowe

Nowoczesny zestaw mebli młodzieżowych w okazyjnej cenie. Sprawdź i kliknij !

 

FUNKCJONALNOŚĆ

Kwestia doboru funkcjonalnego wyposażenia w pokojach młodzieżowych nie uległa zmianom. Nowoczesne meble mają być nie tylko minimalistyczne i lekkie w formie, ale także funkcjonalne. Każdy element w pokoju dziecka powinien pełnić określoną rolę. Największym hitem są jednak meble młodzieżowe o wielofunkcyjnym charakterze. Idealnie sprawdzi się tu na przykład łóżko młodzieżowe wzbogacone o szafki i półki, w których można przechowywać rzeczy. Także rozbudowane regały z asymetrycznymi półkami będą bardzo przydatne, gdyż oprócz funkcji estetycznej posłużą także jako wygodne miejsce do przechowywania różnego typu przedmiotów.

 

Nowoczesne meble młodzieżowe Mobi!

 

UNIKATOWOŚĆ

Każdy pokój nastolatka powinien czymś się wyróżniać. Idealne wnętrza to takie, które odzwierciedla osobowość i pasje domowników. Dotyczy to także pokojów młodzieżowych. W tym roku największy nacisk kładziony jest właśnie na kwestię personalizowania charakteru wnętrz. W pokoju nastolatka efekt ten można uzyskać za pomocą dodatków, które odzwierciedlałyby pasje dziecka. Mogą to być instrumenty, kolekcje, zestawy pamiątek, fotografie, bibeloty, czy też prace plastyczne. Dzięki takim detalom pokój nabierze wyjątkowego wyrazu, a ponadto dziecko poczuje się w nim spełnione.