Jeżeli Twoje dziecko wkroczyło w wiek licealny, to z pewnością wiąże się to nie tylko z poważnym krokiem ku dorosłości, ale także z pewnymi zmianami, które warto przeprowadzić w jego osobistej enklawie. Bowiem mniej więcej właśnie w tym okresie pokój dziecięcy przeobraża się w pokój młodzieżowy. Determinuje to także potrzebę zmian estetycznych i funkcjonalnych w jego wnętrzu. Jak urządzić modny i wygodny pokój nastolatka?

 

Pokój nastolatka

Dojrzewający młody człowiek potrzebuje poczucia samodzielności, swoistej autonomii i podkreślania swojego indywidualnego zdania. Jednym ze sposobów wyrażenia siebie jest właśnie ingerencja w przestrzeń, w które żyje na co dzień i uważa ją za swoje miejsce na ziemi. Konieczność zmian w aranżacji pokoju nastolatka związana jest zarówno ze zmieniającymi się jego potrzebami i kształtującymi się gustami, ale także z tym, że dziecięce meble po prostu stają się niewygodne i niewystarczające. Jest to trzeci etap diametralnego przeobrażenia w pokoju dziecka, gdy to z pokoju niemowlaka, zmieniał się we wnętrze dziecięce, aż przyszedł czas na wykreowanie przestrzeni dla dorastającego młodego chłopaka z poczuciem własnej autonomii. Biorąc pod uwagę niniejsze zmiany i potrzeby, a także oczekiwania Twoje dziecka, warto wraz z nim na równych zasadach dokonać modyfikacji w pokoju. Zaproś swojego nastolatka do wspólnego wybierania kompletu mebli młodzieżowych, wyboru koloru ścian, a w szczególności dodatków i dekoracji.

 

pokój nastolatka

Wygodny pokój nastolatka z meblami Vasco. Sprawdź super ofertę – KLIK

 

Niezbędne meble w pokoju nastolatka

Najważniejszą zmianą w pokoju dla nastolatka są nowe meble. Wymieniamy meble dziecięce na młodzieżowe, by nastolatek mógł czuć się bardziej komfortowo, zyskać lepiej dopasowane bryły do nowych potrzeb użytkowych, a także by bardziej odpowiadały one jego gustom. Do najważniejszych mebli, bez których pokój nastolatka nie może się obejść należą:

 • łóżko młodzieżowe z nowym materacem,
 • pojemne biurko,
 • ergonomiczny fotel biurowy,
 • szafa lub komoda do przechowywania odzieży,
 • regał na książki i materiały niezbędne do nauki.

Pokój nastolatka warto podzielić na strefy odpowiadające poszczególnym czynnościom, jakie będzie on w nim wykonywać. Takie tematyczne uporządkowanie mebli i przedmiotów sprawi, że wnętrze stanie się wizualnie uporządkowane i spójne, a także zapewni większy komfort na co dzień. W związku z tym wyodrębniamy przede wszystkim strefę z meblami wypoczynkowymi (łóżko młodzieżowe, opcjonalnie fotel do czytania i przyjmowania gości), strefę nauki, przechowywania oraz relaksu.

 

pokój nastolatka z meblami Ziper

Kliknij i zobacz okazyjną ofertę na meble Ziper do pokoju nastolatka.

 

Meble dla nastolatka powinny być:

 • dopracowane pod względem wzorniczym,
 • pasujące do aktualnych trendów w designie wnętrzarskim,
 • wyposażone w nowatorskie systemy wspierające ich łatwą i cichą obsługę,
 • funkcjonalne i praktyczne,
 • zapewniające komfort podczas użytkowania,
 • wspierające zdrowy i bezpieczny rozwój nastolatka,
 • wyposażone w liczne schowki i półki, które pozwolą zwiększyć pojemność przechowywania w pokoju młodzieżowym.