Łóżko dziecięce stanowi podstawowy element wyposażenia każdego pokoju dziecka czy nastolatka. Rynek oferuje wyjątkowo szeroki wybór różnych modeli, które są dedykowane dzieciom w różnych granicach wiekowych. Sprawdź jak dobrać łóżko pod względem wieku młodego użytkownika.

 

Łóżko gości w pokoju dziecięcym już od pierwszych chwil jego życia. Jednak w miarę rozwoju malucha zmieniają się jego potrzeby i zainteresowania. Aby zapewnić mu właściwe warunki do odpoczynku i maksymalny komfort, warto także dokonywać zmian w umeblowaniu pokoju na kolejnych etapach dojrzewania pociechy.

 

łóżko dzięce piętrowe

Kliknij i zobacz ofertę na wielofunkcyjne łóżko na Meble-Bogart.pl

 

Ważny sen niemowlaka

Mimo że dla noworodka zbędny jest osobny pokój, to konieczne jest zapewnienie mu komfortowego miejsca do snu. To właśnie śpiąc taki maluszek spędza większość doby rozwijając się i przyzwyczajając do nowej rzeczywistości. Do nielicznych mebli potrzebnych noworodkowi należy przede wszystkim wygodne łóżeczko. Łóżeczko niemowlęce powinno być wykonane z bezpiecznych materiałów i pokryte antyalergicznymi farbami. Wszelkie śrubki czy wkręty powinny być schowane w jego powierzchni i nie odstawać. Najlepszym wyborem będzie zakup łóżeczka z regulacją poziomów płaszczyzny snu i wyjmowanymi szczebelkami. Dzięki czemu posłuży ono od początku do nawet 2-3 roku życia dziecka.

łóżeczko niemowlęce

Łóżeczko niemowlęce w super cenie! Kliknij i sprawdź

 

Samodzielny przedszkolak

Gdy dziecko osiąga trzeci rok życia jest to ostateczny moment na wymianę łóżeczka niemowlęcego na prawdziwe łóżko dziecięce. To duża zmiana w życiu malucha, który w tym okresie rozpoczyna także swoją przygodę z przedszkolem. Dobrym wyborem będzie na pewno drewniane łóżko pojedyncze wyposażone w barierkę zabezpieczającą przed upadkiem z powierzchni spania. Gdy barierka będzie już niepotrzebna, można ją łatwo zdemontować. Wiele z łóżek pojedynczych to bardzo funkcjonalne bryły, które ułatwią przechowywanie w pokoju dziecka. Można wybierać wśród modeli wyposażonych w szuflady wysuwane znajdujące się pod powierzchnią spania, lub szafki.

 

Łóżko dziecięce Ania

Łóżko dziecięce z bezpieczną barierką. Sprawdź ofertę klikając.

 

Gdy czas do szkoły

Rozpoczęcie nauki w szkole to wielka zmiana w życiu każdego dziecka. Wiąże się ona także z potrzebą dokonania pewnych zmian w umeblowaniu pokoju. Młody uczeń potrzebuje przede wszystkim wygodnego miejsca do nauki oraz wypoczynku. Jest to więc dobry moment na zmianę łóżka na nieco większe lub pozbycie się barierek zabezpieczających z obecnego. W pokoju ucznia świetnie sprawdzi się łóżko z antresolą, a także wielofunkcyjne modele łączące powierzchnię spania z wysuwanym biurkiem lub zestawem regałów.

łóżko dziecięce z antresolą

Łóżko dziecięce z antresolą. Zobacz na www.meble-bogart.pl!

 

Modny nastolatek

Czas dojrzewania to szczególny moment, w którym w największej mierze kształtuje się indywidualizm i zainteresowania nastolatka. W tym okresie zazwyczaj młodzież pragnie samodzielnie zaaranżować swój pokój, by odzwierciedlał on ich pasje i osobowość. Warto więc wspólnie z dzieckiem wybrać idealny model nowego łóżka, które będzie pod względem estetycznym prezentować się już bardzo dojrzale. Czas spędzony na wspólnym wybieraniu konkretnego kompletu mebli będzie świetną rodzinną zabawą.

 

łóżko dziecięce i młodzieżowe

Kliknij i zobacz łóżko młodzieżowe Next w super cenie!