Łóżko dziecięce to jeden z najważniejszych mebli w pokoju dziecka. Wybierając je warto zwrócić uwagę na jakość materiałów i wykonania, estetykę, kwestię bezpieczeństwa, jak i inne czynniki wpływające zarówno na komfort snu dziecka, jak i wygląd aranżacji wnętrza. Są jednak łóżka dziecięce, które oprócz tego, że spełniają niniejsze oczekiwania, dają też wiele radości maluchom. Sprawdź, które modele łóżek z pewnością sprawią Twojemu dziecku wyjątkową radość.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko dziecięce?

Łóżko w pokoju dziecięcym jest jednym z najważniejszych elementów całego wyposażenia. Decydując się na komplet mebli dziecięcych zyskujemy pewność, że wszystkie bryły będą do siebie pasować pod względem estetycznym oraz, że pokój będzie odpowiednio wyposażony. Niemniej jednak, czasem warto wybrać zestaw bez łóżka, by móc kupić model o finezyjnej formie. Wybierając łóżko należy wziąć pod uwagę to, aby było ono:
– bezpieczne – brak wystających, ostrych elementów,
– ekologiczne – pomalowane farbami i lakierami z atestami bezpieczeństwa,
– funkcjonalne,
– estetycznie dopracowane,
– ciekawe wizualnie.
Ponadto łóżko należy wyposażyć w wysokiej jakości materac dla dziecka, który zapewni mu zdrowe warunki do wypoczynku i rozwoju podczas snu.

 

łóżko dziecięce

Łóżko dziecięce typu Tipi – Kliknij i zobacz super ofertę !

 

Jakie łóżko dziecięce pokocha Twój maluch?

 

Łóżko domek

Łóżko przypominające swoją formą domek to prawdziwy hit wnętrzarski ostatnich sezonów. Co więcej jest to model, który prezentuje się bardzo ponadczasowo i jest na tyle uniwersalny, że prędko nie wyjdzie z mody. Ponadto łóżko domek z łatwością można dopasować do dowolnej aranżacji, gdyż pasuje zarówno do pokojów dziewczynek, jak i chłopców. Konstrukcja takich łóżek wykonana jest w całości z drewna, dzięki czemu są one solidne, trwałe i pięknie się prezentują. Co najważniejsze jednak, dają mnóstwo radości dzieciom, bo stanowią idealną bazę do wielu ciekawych zabaw.

 

łóżko dziecięce

Łóżko domek to idealny sposób na uradowanie dziecka! KLIK

 

Łóżko ze zjeżdżalnią

A gdyby tak zrobić z pokoju dziecięcego plac zabaw? Z pewnością każde dziecko byłoby zachwycone takim pomysłem. W tym celu wystarczy wybrać łóżko piętrowe wyposażone w zjeżdżalnię, która z pewnością przyniesie maluchom mnóstwo radości i uśmiechów. Takie łóżka mogą dodatkowo przypominać domki, zamki i inne ciekawe budowle, gdyż są wzbogacone o specjalne, kolorowe nakładki materiałowe.

Łóżko tipi

Łóżko dziecięce może nie tylko służyć do spania, ale i do zabawy. To idealna przestrzeń, którą warto wykorzystać, by pokój dziecięcy był niczym bawialnia. Mali miłośnicy Indian i namiotów z pewnością będą zachwyceni łóżkiem typu tipi. Taki mebel będzie fantastyczną bazą dla wielu kreatywnych zabaw.