Mały pokój dziecka – jak go umiejętnie zaaranżować?

Pokój dziecięcy jest jednym z największych wyzwań aranżacyjnych. Zazwyczaj przeznaczamy na niego najmniejsze pomieszczenie w domu, a to właśnie w nim z biegiem upływu czasu musi pomieścić się coraz więcej rzeczy. Ponadto pokój dziecka musi być wielofunkcyjny, czyli powinien posiadać podział na kilka stref: wypoczynkową, relaksacyjną, edukacyjną oraz miejsce do przechowywania rzeczy. Tworząc małe, dziecięce królestwo powinniśmy kierować się przede wszystkim fantazją oraz chęcią stworzenia przestrzeni bezpiecznej i komfortowej. Jak osiągnąć to wszystko mając do dyspozycji niewielki metraż?

 

Kliknij i zobacz wielofunkcyjny zestaw mebli Restol Day

 

OPTYCZNIE POWIĘKSZAMY

Mały pokój wymaga optycznego powiększenia, aby czas w nim spędzany mógł przynosić poczucie relaksu i spokoju. Aby osiągnąć efekt większej przestronności można wykorzystać kilka prostych technik aranżacyjnych. Na początek wystarczy pobawić się kolorystyką ścian i elementów wyposażenia. Jasne barwy takie jak biele, beże oraz szarości – są receptą na optyczne powiększenie wnętrza. Świetnie sprawdzą się także białe lub jasne meble z subtelnymi dekorami, gdyż wówczas ich gabaryty nie przytłoczą aranżacji i stanowić będą doskonałe tło dla dekoracji i przedmiotów wypełniających pomieszczenie. Aby poszerzyć pokój, warto zdecydować się na ciemną podłogę i połączyć ją z bardzo jasną kolorystyką ścian. Z kolei jeśli chcesz, żeby pokój wydał się wyższy – pomaluj sufit odcieniem jaśniejszym niż kolor ścian albo użyj tapety w cienkie pasy. Ponadto nie warto przesadzać z ilością dekoracji w małych pokojach dziecięcych.

Kliknij i zobacz łóżko z biurkiem Blog

 

IDEALNE MEBLE DO MAŁEGO POKOJU

Meble takie jak łóżko dziecięce, komody i szafy zajmują najwięcej wolnego miejsca w pokoju. Dlatego ich gabaryt, kształt i walory estetyczne powinny być dopasowane w taki sposób, aby optycznie nie przytłoczyć i tak już małego wnętrza. Idealnie sprawdzą się tu przede wszystkim meble w odcieniach bieli, pasteli i jasnych szarości. Powinny także być pozbawione zbyt dużej ilości dekorów i wzorów. Gładkie powierzchnie oraz te przełamane delikatnym, kolorowym detalem będą najlepszym wyborem np. kolekcja Ikar. Dobrym pomysłem jest ustawienie wszystkich największych mebli pod jedną ścianą, dzięki czemu środek pokoju pozostanie pusty, a przestrzeń wyda się większa. Dodatkowym plusem będzie zwiększona przestrzeń na zabawę. W małym pokoju dobrym rozwiązaniem będą zamknięte szafki i pojemne szuflady, w których poukładasz ubranka i akcesoria dziecięce. Natomiast do przechowywania zabawek można wykorzystać praktyczne kosze, pudełka lub skrzynie. Takie rozwiązania pomogą w utrzymaniu porządku. Dysponując niewielką przestrzenią warto zdecydować się na meble modułowe i wielofunkcyjne. Szczególnie praktyczne http://www.buy-trusted-tablets.com okaże się łóżko piętrowe wyposażone w szuflady, schowki, biurko, a nawet szafę.

 

Zestaw Best idealny do małych pokoi – KLIK