Oferta materacy jest wyjątkowo szeroka. Możemy przebierać w różnych rozmiarach, wypełnieniach i rodzajach. Jednak warto mieć świadomość, że to jaki wybierzemy materac nie tylko zaważy na kwestii odczuwania komfortu podczas leżenia, ale także będzie miało realny wpływ na zdrowie kręgosłupa i samopoczucie na co dzień. Wszystko to nabiera jeszcze większej wagi, gdy mamy wybrać materac dla rozwijającego się dziecka. Jak go wybrać?

 

Materace dziecięce

Łóżko dziecięce i materac od Meble-Bogart.pl w super cenach! KLIK

 

Na co zwrócić uwagę wybierając materac?

Szeroka oferta materacy dostępnych na rynku wcale nie ułatwia dokonania wyboru. Istotne jest jednak to, żeby zwrócić uwagę czy konkretny materac dla dziecka posiada wymagane atesty. Najczęściej wybierane przez rodziców w naszym krają są:

  • materace piankowe,
  • materace lateksowe,
  • materace kokosowe (lub kokos z gryką).

Materace piankowe są najpopularniejsze wśród rodzajów materacy i zazwyczaj są wybierane na pierwsze 3-4 lata życia dziecka. Dzielą się na materace wykonane z pianki poliuretanowej oraz z pianki termoleastycznej. Ta ostatnia charakteryzuje się wysoką elastycznością i dopasowuje się do kształtu ciała dziecka pod wpływem temperatury. Stanowią więc odpowiednią podporę dla linii ciała dziecka.

 

materac dla dziecka piankowy

Materac piankowy w okazyjnej cenie. Sprawdź na www.meble-bogart.pl!

 

Materace lateksowe charakteryzują się wysoką elastycznością i bardzo dobrą gęstością, a dodatkowo są antybakteryjne, co jest szczególnie ważne w przypadku młodych użytkowników. Ponadto nie zatrzymują wilgoci i są „oddychające”, dzięki czemu też bardziej higieniczne. Ciało ma zapewnioną właściwą cyrkulację powietrza, więc nie poci się pod wpływem styczności z podłożem. Warto jednak pamiętać, że materace wykonane z naturalnego lateksu mogą uczulać.

 

materac dla dziecka

Materac piankowo-lateksowy idealny dla dzieci w każdym wieku – KLIK

 

Materace kokosowe stają się coraz bardziej popularnym wyborem wśród polskich rodziców. Warto jednak wiedzieć, że są stosunkowo twarde, przez co specjaliści wskazują, że nie są odpowiednie dla dla noworodków i niemowlaków. Dla starszych dzieci będą jednak bardzo dobrym wyborem, również przez to że są antybakteryjne i antyalergiczne.

 

materac dziecięcy

Materac z kokosu z pianką dla dziecka. Kliknij i sprawdź super ofertę.

 

Jaki materac do łóżeczka dziecięcego?

Dzieciom w miarę ich rozwoju i przybierania na wadze na różnych etapach będą potrzebne inne materace do spania. Dla noworodka i niemowlaka wystarczą cienkie materace, których grubość nie przekracza 10 centymetrów. Natomiast dla starszej pociechy należy już wybrać grubszy materac i o nieco większym stopniu twardości. Dzięki temu będzie on optymalnie odbierać siłę nacisku i równomiernie rozkładać obciążenie, co ma także znaczenie dla zdrowego snu. Istotna jest również gęstość materaca, bowiem im wyższa, tym zdrowiej. Dla starszaków i nastolatków można wybrać materac podzielony na strefy twardości . Dla młodszych dzieci zazwyczaj poleca się produkty z trzema strefami, a dla młodzieży może już być ich zdecydowanie więcej.