Meble i plac zabaw w jednym

Wspólną pasją wszystkich dzieci niezaprzeczalnie jest zabawa. W szczególności w pierwszych latach życia dziecka niemal każda czynność, w którą się ono angażuje przybiera formę zabawy, nawet jeżeli chodzi o kąpiel, kolorowe posiłki czy tradycyjne układanie klocków. I nic dziwnego, bowiem zabawa rozwija zdolności psychofizyczne i kreatywność, pomagając przy tym wkraczać w kolejne etapy rozwoju. Dlaczego więc nie przeobrazić pokoju dziecięcego w kreatywny plac zabaw?

 

Oliwier antresola

Kliknij i zobacz łóżko Oliwier z namiotem

 

Dzieci wprost przepadają za przebywaniem na placach zabaw, na których mogą spożytkować całą swoją energię. Warto stworzyć podobną przestrzeń we własnym domu, gdyż ruch nie tylko pozwoli dzieciom się wyszaleć, ale także pozytywnie wpłynie na rozwój i postawę dziecka.

 

pufa pilka 1

Kliknij i zobacz pufę Piłka

 

www.meble.bogart.pl

Kliknij i zobacz stolik Simba

 

W stworzeniu dzieciom strefy zabawy w pokoju pomocne będą nowoczesne meble, które swoim wyglądem a nawet funkcjonalnością przypominają elementy placu zabaw. Idealne więc będą: łóżko ze zjeżdżalnią, namiotem, czy też łóżko przypominające wyścigówkę.

 

neo plus

Kliknij i zobacz łóżko ze zjeżdżalnią

 

2320lozko-simon29081

Kliknij i zobacz łóżko Simon

 

Warto także pokusić się o zmianę tradycyjnego stolika na dziecięcą wersję deski kreślarskiej, lub kreatywnie wyglądające biurko. Takie meble nie tylko uczynią pokój kolorowym i ciekawym dla malucha, ale także przyczynią się do doskonałej zabawy. Ponadto w ten sposób ćwiczyć będą równowagę oraz koordynację i wzmacniać ciało. Tego rodzaju zabawy rozwijają też wyobraźnię i kreatywność. Warto także zamienić tradycyjne krzesło na kolorową, mięsistą pufę.

 

biurko-astro-255043

Kliknij o zobacz biurko Astro

 

lozko-pietrowe-flo34541

Kliknij i zobacz łóżko Flo