.Trendy wnętrzarskie dedykowane pokojom dziecięcym i młodzieżowym często się zmieniają. Zazwyczaj są też silnie związane z szeroko pojętym designem i modnymi aktualnie rozwiązaniami prezentowanymi przez projektantów. Jednym z trendów, który już od kilku sezonów cieszy się szczególną popularnością i wygląda na to, że prędko się to nie zmieni są meble typu domek. Zestawy meblowe, łóżka i półki wiszące utrzymane w kształcie domków prezentują się wyjątkowo urokliwie, ale i są też bardzo uniwersalne. Zobacz, które meble typu domek robią największą furorę i dlaczego.

Meble typu domek – dlaczego tak atrakcyjne?

Urządzając pokój dla swojej pociechy pewnie chcesz, by był on przede wszystkim bezpieczny, praktyczny i podobał się dziecku. Tylko wówczas rodzice będą spokojni, a dziecko zadowolone. Niemniej jednak, dobrym pomysłem jest czerpanie z dobrodziejstw współczesnych trendów projektowych i wzorniczych, dzięki czemu wybrany komplet mebli dziecięcych oraz dekoracje będą pasować do aktualnych gustów i upodobań. Aktualnie producenci mebli dla dzieci wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i tworzą meble, które spełniają wszelkie potrzeby dotyczące kwestii bezpieczeństwa, funkcjonalności oraz estetyki. Jednym z trendów, który idealnie spełnia niniejsze warunki są właśnie meble typu domek.

Zestawy mebli typu domek

Komplety mebli dziecięcych typu domek to zestawy składające się ze wszystkich niezbędnych w pokoju dziecka mebli, takich jak biurko, regały, szafy, czy też komody. Jednak tym co wyróżnia takie zestawy jest to, że każda z brył ma formę domku, a więc ma daszek, ściany, a czasem nawet dekoracyjne okienka. Z poszczególnych mebli można tworzyć więc ciekawe kompozycje i zestawiać ze sobą poszczególne elementy zestawów. W efekcie powstaje niebanalna aranżacja, która z pewnością przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Takie meble wyglądają zdecydowanie ciekawiej niż tradycyjne o geometrycznych formach. Tutaj największym dekorem jest bowiem kształt domku, a nie dodatkowe ozdoby czy kolory. Dzięki temu takie meble idealnie wpisują się we współczesną modę wnętrzarską. Regał domek czy też półka na książki w tej formie stają się efektowną i zarazem bardzo praktyczną ozdobą pokoju dziecka.

Łóżko domek

Meble typu domek to hit, ale to właśnie łóżka domki robią prawdziwą furorę. Są nie tylko modne, ale i bardzo uniwersalne. Bowiem z łatwością można je wkomponować w dowolne aranżacje pokojów dziecięcych. Pasują zarówno do już gotowych kompletów meblowych, jak i tych w formie domków. Większość modeli wykonana jest z drewna i utrzymana w naturalnej kolorystyce tego surowca. Lub też pomalowana na ponadczasowe odcienie bieli lub szarości. W efekcie łóżko domek pasuje do każdego pokoju, płci dziecka, a także kolorystyki zastosowanej w poszczególnych aranżacjach. Ciekawie prezentują się także łóżka tipi oraz łóżka piętrowe domki stanowiące idealne rozwiązanie w szczególności do pokoju rodzeństwa. Forma domku nie tylko wpisuje się w oczekiwania najmłodszych. Ale i sprawia, że łóżko wygląda lekko i nie zagraci wizualnie nawet małego pomieszczenia. Ponadto drewniane łóżka domki wpisują się w metodykę pedagogiki Marii Montessori. Obecnie stała się ona wyjątkowo popularna i to właśnie według jej założeń wielu rodziców stara się urządzać pokoje swoich dzieci.