Biurko dla ucznia jest jednym z kluczowych mebli w jego pokoju. Gdy wielkimi krokami zbliża się wrzesień, dla rodziców sześcio- i siedmiolatków jest to szczególnie napięty czas. Osiągnięcie wieku szkolnego przez dziecko jest niczym nowa droga życia dla całej rodziny, ale wiąże się także z koniecznością wprowadzenia pewnych zmian w pokoju dziecka. Podstawowym meblem, w który musimy wyposażyć pokój ucznia jest biurko. Ważne, aby było naprawdę doskonałe. Dlaczego i jak takie wybrać? Sprawdźmy, jakie są cechy najlepszych biurek dedykowanych uczniom.

 

Inwestycja w biurko dla ucznia

Biurko dla ucznia to mebel, który będzie mu służył niemal na co dzień. Biorąc pod uwagę, że dziecko będzie przy nim odtąd spędzało sporo czasu każdego dnia poświęcając się nauce, zajęciom plastycznym i rozwijaniu swoich zainteresowań, warto zainwestować w mebel, który będzie nie tylko doskonale się prezentować, ale także zapewni maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Biurko jest meblem, który musi być ergonomiczny, aby osoba przy nim siedząca podczas pracy lub nauki mogła czuć wygodę, ale jednocześnie bez trudu utrzymywać odpowiednią pozycję ciała, co zapewni tym samym zdrowie kręgosłupa w fazie jego rozwoju. Coraz więcej fizjoterapeutów i lekarzy wskazuje, że wybierając komplety mebli dziecięcych należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy ich formy i wymiary będą wspierać zdrowy rozwój najmłodszych. Bowiem nieodpowiednio dobrane meble mogą niestety sprzyjać problemom z kręgosłupem, a także rzutować na zdolności skupienia się dziecka. Wybierając biurko dla ucznia warto więc zainwestować w mebel, który będzie sprzyjać komfortowi i utrzymaniu naturalnej pozycji ciała dziecka.

 

Biurko dla ucznia

Kliknij i zobacz wyjątkowo atrakcyjną ofertę na funkcjonalne biurko dla ucznia.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając biurko dla ucznia?

Jedną z cech najlepszych biurek dedykowanych uczniom klas podstawowych jest funkcjonalność. Dzieci posiadają wiele akcesoriów i przyrządów biurowych, artykułów plastycznych i zeszytów, które muszą przechowywać w biurku lub w jego obrębie, by mieć wszystko to pod ręką podczas wykonywania zadań domowych lub projektów plastycznych. Biurko dla ucznia powinno posiadać szufladę, szafkę lub miejsce pod blatem, w którym można przechowywać potrzebne przybory szkolne. Istotne znaczenie ma także forma i kształt blatu. Optymalny blat powinien być na tyle duży, by bez problemu pomieścić otwarty zeszyt, notatki, laptop, a także rozłożone książki. Ciekawym rozwiązaniem są także biurka z wyciętym wgłębieniem w centralnej części brzegu blatu, co pozwala dziecku dosunąć się do blatu i zyskać dodatkowe miejsce na nim po obu stronach.

 

biurko

Nowoczesne biurko do pokoju ucznia teraz w okazyjnej cenie tylko na Meble-Bogart.pl – kliknij i sprawdź!

 

Biurka do zadań specjalnych

Nowoczesne biurka dla dzieci dają duże możliwości zarówno w zakresie ich użytkowania, jak i przechowywania materiałów szkolnych. Ciekawym rozwiązaniem są biurka o prostej konstrukcji, które można zestawiać z regałami, półkami nakładanymi, modułowymi szafkami. Takie modułowe konstrukcje pozwalają rodzicom skomponować bryłę biurka, które będzie w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb dziecka. Takie biurko można także wyposażyć w kontener. Ponadto warto także przemyśleć zakup biurka z regulowanym blatem. Dzięki takim biurkom z powodzeniem można zmieniać wysokość blatu i dopasowywać ją do wzrostu dziecka. Dobrze dopasowane biurko można poznać po tym, że opierając na nim ręce zginają się one w łokciach pod kątem prostym.