Nowoczesne meble dziecięce

Tworząc aranżację do pokoju dziecięcego zwykle pragniemy uzyskać uniwersalny, ponadczasowy efekt, który jednocześnie będzie odzwierciedlał nowoczesne trendy i rozwiązania. Wybór mebli do pokoju dziecięcego jest priorytetem zarówno pod względem estetyki, jak i stworzenia dziecku bezpiecznego i zarazem funkcjonalnego miejsca do codziennych zabaw, nauki i wypoczynku.

Często rodzice zastanawiają się jak stworzyć nowoczesną aranżację meblową, która będzie służyć ich pociechom przynajmniej przez kilka lat. Na co zwrócić uwagę, by meble w pokoju dziecięcym były zarazem nowoczesne, jak i uniwersalne? Oto kilka naszych podpowiedzi i inspirujących zestawów meblowych od Meble-Bogart.pl.

  1. Efektowny kształt brył

Nowoczesne meble powinny wyróżniać się minimalistyczną dekoracyjnością oraz unikatowymi kształtami, by stać się odpowiednim tłem dla przechowywanych akcesoriów, zabawek i materiałów szkolnych. Nowoczesne meble dziecięce posiadają przemyślane, ergonomiczne kształty, dzięki którym zestawy prezentują się efektownie i zarazem służą swoją funkcjonalnością.

 

biurko-paco45131

Kliknij i zobacz biurko Paco

 

biurko-mo11-mobi31051

Kliknij i obejrzyj biurko Mobi

 

  1. Przemyślana kolorystyka

Pokój małego odkrywcy często przepełniony jest wszystkimi kolorami tęczy. Wypełniają go bajeczne zabawki, miękkie pluszaki, poduszki i wielobarwne akcesoria, które tak naprawdę stanowią główny element wystroju. Aby uniknąć kolorystycznego przesytu i wizualnego chaosu, warto zdecydować się na meble utrzymane w jednym lub dwóch kolorach przewodnich o naturalnym odcieniu. Takie zestawy staną się doskonałą i zarazem nowoczesną bazą dla kolorowych akcesoriów. Ciekawym rozwiązaniem jest także wybór mebli o jednolitej kolorystyce, ale z dodatkiem silniejszego akcentu.

 

aranzacja-ikar-839411

Kliknij i obejrzyj aranżację mebli Ikar

 

system-d-next26381

Kliknij i zobacz nowoczesne meble Next

 

  1. Funkcjonalność i ergonomia

Aby pokój dziecka był funkcjonalny, przede wszystkim musi się w nim ono dobrze czuć, a korzystanie z poszczególnych mebli i elementów wyposażenia powinno być dla niego bezproblemowe. Dzięki temu wykonywanie codziennych czynności zapewni komfort przebywania w takim pomieszczeniu. Nowoczesne meble muszą być więc przede wszystkim funkcjonalne. Doskonałym przykładem takich rozwiązań są zestawy meblowe zawierające np. łóżko i biurko w jednym elemencie, dzięki czemu zaoszczędzona zostaje cenna przestrzeń w pokoju.

 

lozko-pietrowe-mo21-mobi20542

Kliknij i zobacz zestaw Mobi z łóżkiem, biurkiem i regałem

 

lozko-z-szafa-km15-komi-17002

Kliknij i zobacz łóżko z szafą Komi