Pokój dziecka zazwyczaj staramy się urządzić w taki sposób, aby dobrze się prezentował i funkcjonalnie służył przez dłuższy czas. Pomocne w tym są uniwersalne meble i neutralna baza kolorystyczna. Jednak raz na jakiś czas zarówno rodzice, jak i ich pociechy mają ochotę na wizualne zmiany, dzięki którym pokój nabierze nowego wyrazu i będzie cieszył niczym nowy. Jak odświeżyć pokój dziecka bez konieczności przeprowadzania remontu? Przygotowaliśmy kilka sprawdzonych wskazówek.

 

Cieszmy się drobnymi rzeczami

Jeremias Gotthelf, znany literat powiedział kiedyś: „szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami”. Jest to bardzo istotna sentencja, gdyż pozwala zrozumieć jak ważne jest to, by dzieci potrafiły cieszyć się wszystkim co je otacza i dostrzegać piękno. Małe przyjemności dają zwykle najwięcej radości. Dotyczyć to może także otoczenia dziecka, a przede wszystkim tego jak wygląda jego pokój. Dlatego warto zaangażować swoją pociechę w proces urządzania pokoju i pozwolić mu na ekspresję swoich zainteresowań. Metamorfoza pokoju dziecka może być doskonałym pomysłem zarówno na prezent, jak i sposobem na ciekawe, kreatywne spędzanie wspólnego czasu. Komplet mebli dziecięcych, kolory ścian i rodzaj podłóg mogą stanowić bazę dla nowości, które odmienią przestrzeń i to niskim kosztem.

 

łóżko dziecięce

Łóżko Tomek z antresolą to idealne rozwiązanie do pokoju dziecka. Będą do niego pasować wszelkiego rodzaju dodatki i ozdoby. KLIK!

 

Motyw przewodni w pokoju dziecka

Zdarza się czasem, że aranżacja pokoju dziecka wydaje się być zbyt monochromatyczna i wówczas mamy poczucie, że czegoś w niej po prostu brakuje. Wówczas można pokusić się o zmianę jakiegoś mebla na nowy i bardziej finezyjny wzorniczo np. zdobiony fotel obrotowy do biurka lub komoda z kolorowymi szufladkami. Lecz w sytuacji, gdy nie chcesz zmieniać mebli na nowe, to dobrym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do aranżacji motywu przewodniego. Uniwersalna baza wnętrza dopełniona o motywy związane z jedną wybraną tematyką i kompozycją kolorystyczną nadadzą wnętrzu ożywczego wyrazu, ale jednocześnie pozwolą zachować harmonię i efekt spójności. Przewodni motyw powinien odzwierciedlać zainteresowania dziecka. Może to być tematyka ulubionej bajki, postacie, sceneria, atrybuty jakiegoś hobby lub pasji. Nawet łóżko dziecięce może się wpisywać w wybrany motyw przewodni, gdyż rynek oferuje łóżka w kształcie samochodu rajdowego, zamku, czy też kolorowego domku.

 

pokój dziecka

Meble do pokoju dziecięcego Story. Pięknie skomponują się z innymi kolorami i wzorami. Teraz w super cenie – KLIK !

 

Ozdabiamy ściany w pokoju dziecka

Jednym z najskuteczniejszych sposobów odświeżenia wyglądu aranżacji pokoju dziecka jest zastosowanie zmian na ścianach. Ściany stanowią doskonałą bazę dla wszelkiego rodzaju ozdób, ale i gadżetów użytkowych. Warto wykorzystać ten potencjał, gdyż wieszając pewne rzeczy na ścianach, możemy realnie wpłynąć na nowy sposób odbioru aranżacji wnętrza. Może to być dekoracyjna tapeta na jednej ze ścian, kolorowe lampki wiszące, galeria z obrazkami, czy też naklejki wpisujące się w przewodni motyw tematyczny. Ciekawym pomysłem będzie również pomalowanie fragmentu ściany farbą tablicową, by dziecko mogło wyrażać się artystycznie. Dostępne są również naklejki, spełniające funkcję tablicy kredowej.

 

Pokój dziecka to przestrzeń, którą warto zaaranżować zarówno w zakresie komfortu i funkcjonalności, jak i w wymiarze estetycznym, by dziecko czuło się w nim dobrze. Raz na jakiś czas można go odświeżyć za pomocą wprowadzenia nowych elementów dekoracyjnych, mebli lub ozdób, które można zawiesić na ścianach.