Jak pobudzić wyobraźnię nastolatka aranżacją wnętrza?

Nie od dziś wiadomo, że przestrzeń, w której na co dzień przebywamy ma istotny wpływ na nasze samopoczucie, nastrój, a także rozwój kreatywności. Oddziałuje na nas niemal wszystko: począwszy od dobranej kolorystyki, po rodzaj i sposób rozmieszczenia mebli. Dlatego tak istotne jest, aby aranżacja pokoju naszej dorastającej pociechy oddziaływała na nią w sposób pozytywny, a nie przytłaczający lub ograniczający kreatywne myślenie. Jak stworzyć pokój, który pobudzi wyobraźnię nastolatka? Razem z firmą Meble-Bogart.pl przygotowaliśmy dla Was kilka inspiracji do pokoju dziecka.

 

Mobi_A

Kliknij i zobacz efektowne meble Mobi A

 

Meble a wyobraźnia nastolatka

Współcześnie młodzież jest wręcz bombardowana różnymi bodźcami wizualnymi i słuchowymi, co niestety po kilku godzinach przytłacza, męczy i odbiera wszelką możliwość kreatywnego myślenia i tworzenia. Poczynając od wszelkich urządzeń po infrastrukturę, która przepełniona jest komunikatami i reklamami. Dlatego ważne jest stworzenie w pokoju nastolatka przestrzeni wolnej od zbędnych rozpraszaczy, gdyż pozwoli im to oczyścić umysł, wyciszyć się i da bazę do kreatywnego myślenia. Jak to uczynić? Nie ma oczywiście lepszego rozwiązania niż porządek i pochowanie większych i mniejszych akcesoriów. Warto więc wybrać zestawy mebli, które posiadają dużo schowków i wnęk na książki i inne przybory, które pozwolą na oczyszczenie przestrzeni.

 

6530szafa-ubraniowa-nx3-next12432

Meble Next ze schowkami

 

lozko-nx19-next-57521

Kliknij i zobacz łóżko Next z praktycznymi schowkami

 

Kolory a nastrój nastolatka

Kolory we wnętrzu kształtują poczucie estetyki i wspomagają rozwój emocjonalny, wrażliwość na bodźce, a także wpływają na nastrój. Dlatego dobierając przewodnią kolorystykę wnętrza warto kierować się psychologią koloru (więcej informacji na ten temat uzyskacie klikając w LINK). Jeżeli dziecko posiada wiele akcesoriów i lubi dekoracje lub intensywne kolory, wówczas warto wyposażyć pokój w meble o jasnych, stonowanych barwach jak np. biel lub szarości. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy dobre tło do wprowadzenia kolorowych, intensywnych akcesoriów i przedmiotów nie przytłaczając przy tym aranżacji. Natomiast jeżeli decydujemy się na meble o intensywnym kolorze lub wzorze, wówczas warto ograniczyć ilość przedmiotów i dekoracji przechowywanych na widoku, by nie stworzyć wizualnego chaosu.

 

zestaw-c-blog26091

Kliknij i zobacz meble młodzieżowe Blog

 

young 1

Kliknij i zobacz modne meble Young