Młodzież uwielbia otaczać się nowoczesnymi meblami, modnymi ozdobami, wyrazistymi kompozycjami kolorystycznymi, a kwestie funkcjonalności we wnętrzu odsuwa raczej na boczny tor. W związku z tym, o tym aspekcie muszą pomyśleć rodzice, którzy stają przed wyzwaniem znalezienia kompromisu pomiędzy tym co modne i designerskie a bezpieczne i wygodne. Podczas doboru mebli i barw w pokoju nastolatka, warto wziąć pod uwagę czynniki praktyczne, związane z ilością światła czy metrażem. Wówczas pokój będzie na tyle uniwersalny i praktyczny, że będzie służył latami, a dziecko będzie mogło w dowolnej chwili zmieniać jego wygląd za pomocą zmiany dekorów.

 

Pokój nastolatka – uniwersalne kompozycje kolorystyczne

Urządzając pokój dla nastolatka musimy podjąć decyzję o kompozycji kolorystycznej, która będzie kształtować jego charakter i styl. Wśród najczęściej proponowanych odcieni znajdują się neutralne biele, szarości czy beże, które optycznie powiększają przestrzeń. Będą też one dobrze współgrać z niemal każdą wizją młodego lokatora. Wówczas wszystkie dodatki i detale, które sam wprowadzi do aranżacji będą pasować. Przede wszystkim komplety mebli do pokoju młodzieżowego i kolory ścian powinny być utrzymane w uniwersalnych odcieniach tworząc w ten sposób idealną bazę dla kolorowych czy wzorzystych dekoracji i sprzętów.

 

Meble młodzieżowe w wyjątkowej ofercie cenowej – KLIK

 

Meble do pokoju nastolatka

Wybierając meble do pokoju młodzieżowego, warto skoncentrować się na prostych kształtach, pozbawionych przesadnej dekoracyjności i kolorowych detali, które by je zbytnio przesycały. Szczególnie dobrze się sprawdzą nowoczesne, geometryczne meble modułowe, które można rozbudowywać w miarę dorastania i zmieniania się potrzeb nastolatka. Takie meble mają jeszcze jedną korzyść – dają możliwość łatwego i szybkiego wprowadzania modyfikacji w ich układach bez kosztów i komplikacji.

 

Nowoczesne meble młodzieżowe w wyjątkowej ofercie – kliknij i sprawdź !

 

Uniwersalna baza

Meble i kolory w pokoju nastolatka wybieramy na lata, dlatego dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na zestawy charakteryzujące się ponadczasowym wzornictwem. W ten sposób z łatwością będzie można dopasowywać do nich dowolne dodatki, dekoracje, akcesoria. Także wszelkiego rodzaju metamorfozy wnętrza będą łatwe do wykonania. Szczególnie polecamy szare lub białe meble młodzieżowe, które zawsze będą pasować zarówno do intensywnych dodatków i ścian w wydaniu pastelowym lub wzorzystym. Wówczas gdy nastolatek znudzi się dotychczasową aranżacją lub zmienią się jego zainteresowania i hobby, będzie można wszelkie dodatki wymienić na nowe bez obaw o to, że mogłyby nie pasować do estetyki mebli.

 

Pokój nastolatka jest miejscem dla niego bardzo ważnym. Często traktowany jest niczym intymna enklawa, w której dziecko może czuć się rzeczywiście sobą i eksponować swoje rozwijające się zainteresowania. Rodzice natomiast mogą mu to w łatwy sposób umożliwić wybierając meble młodzieżowe, które będą zarówno funkcjonalne, bezpieczne i wygodne, ale także pozwolą na łatwe metamorfozy estetyki aranżacji bez konieczności wymiany ich na nowe.