Przechowywanie w pokoju dziecka to bardzo istotna kwestia. Ubrania, akcesoria szkolne, a przede wszystkim zabawki w szybkim tempie przybywają, a wtedy o bałagan jest bardzo łatwo. Warto więc tak wyposażyć i zorganizować pokój dziecka, by przechowywanie wszystkich rzeczy było łatwe, a układanie ich intuicyjne. Sprawdź, jakie są praktyczne sposoby na przechowywanie rzeczy w pokoju malucha.

 

przechowywanie w pokoju dziecka

Funkcjonalne meble do pokoju dziewczynki – KLIK

 

Pokój malucha a bałagan

O bałagan w pokoju dziecka bardzo łatwo. W ciągu dnia maluchy robią w nim mnóstwo rzeczy używając co rusz innych zabawek, książek, czy przedmiotów, które nie zawsze trafiają na swoje miejsce. Aby ułatwić utrzymanie porządku, warto wyposażyć pokój w przydatne organizery, odpowiednio dobrane meble i akcesoria. Dzięki nim odkładanie na właściwe miejsce będzie dużo łatwiejsze i bardziej intuicyjne, ale także nie zabierze zbyt wiele cennego czasu. Wybierając komplety mebli do pokoju dziecka zwróć uwagę na ich funkcjonalność pod względem przechowywania.

 

przechowywanie z meblami Komi

Wyjątkowa promocja na meble Komi! Kliknij i sprawdź.

 

Praktyczne regały

Regał to mebel, który powinien się znaleźć w każdym pokoju, bez względu na wiek dziecka. To idealne rozwiązanie zarówno do pokoi maluchów, jak i nastolatków. Rynek oferuje modele dedykowane nawet najmłodszym dzieciom, które dzięki nisko rozmieszczonym półkom i wnękom są łatwo dla nich dostępne. Dziecko wówczas od początku może się uczyć utrzymywania porządku oraz rozwijać poczucie samodzielności. Regały ponadto są bardzo uniwersalne, gdyż z powodzeniem pomieszczą zabawki, książki oraz pudełka na drobiazgi. Największą zaletą tego mebla jest to, że pozwala na praktyczne i estetyczne uporządkowanie i posegregowanie przedmiotów różniących się między sobą rozmiarami, kształtem i rodzajem. Ciekawym rozwiązaniem są także regały pozbawione tylnej ścianki, przez co można je ustawiać także jako ściankę działową, przez którą widać na wylot. Jest to dobry sposób na stworzenie symbolicznej granicy pomiędzy poszczególnymi strefami użytkowymi w pokoju dziecka.

 

przechowywanie w pokoju dziecka

Łóżko piętrowe wielofunkcyjne – sprawdź super ofertę!

 

Meble ze schowkami

Wybierając zestaw mebli dziecięcych warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność także w kwestii przechowywania. Dostępne są bowiem kolekcje, których poszczególne bryły oprócz podstawowej funkcji, są także wzbogacone o dodatkowe schowki, w których z powodzeniem można przechowywać dziecięce skarby. Wówczas powierzchnia użytkowa mebli znacznie się zwiększa, co jest bardzo przydatne. Ciekawym rozwiązaniem jest między innymi łóżko posiadające dodatkowe półki pod powierzchnią spania, dzięki czemu służy nie tylko funkcją wypoczynkową, ale także możliwością schowania zabawek lub książek. Meble wielofunkcyjne stanowią też idealne rozwiązanie do małych pokoi dziecięcych, w których brakuje miejsca na dodatkowe regały czy komody na drobiazgi. Wówczas świetnie się sprawdzi łóżko piętrowe wyposażone dodatkowo w regał, półki i schowki.