Idealne biurko dla pierwszoklasisty

Już niedługo rozpocznie się szkoła. Dla wielu rodziców oznacza to konieczność przygotowania po raz pierwszy kącika nauki dla swojego przyszłego pierwszoklasisty. Wyzwanie to jest o tyle trudne, że w tym wypadku należy skupić się nie tylko na kwestiach estetycznych oraz znalezieniu odpowiedniego miejsca, w którym zostanie postawione biurko, ale także na jego odpowiedniej budowie, kształcie i wielkości. Wielkość i kształt biurka powinny być przemyślane, ponieważ odpowiednio dopasowane biurko zapewni dziecku komfort i pozwoli uniknąć problemów ze zdrowiem kręgosłupa.

 

www.meble-bogart.pl

Kliknij i zobacz meble z kolekcji Next

www.meble-bogart.pl

Kliknij i zobacz funkcjonalne biurko Next

 

Podpowiadamy, jak wybrać biurko do pokoju dziecka i właściwie je ustawić, by praca przy nim była komfortowa i sprzyjała utrzymaniu właściwej postawy ciała.

Wymiary idealnego biurka

Zastanawiasz się, jakie wymiary powinno mieć biurko dla pierwszoklasisty? Standardowe wymiary prostokątnego blatu to 80–90 głębokości na 120-160 cm szerokości. Wysokość biurka powinna wynosić 72-75 cm dla osoby o przeciętnym wzroście i 80-85 dla osób wyższych. Pod biurkiem dobrze jest zostawić wolną przestrzeń dla nóg o szerokości minimum 70 cm i głębokości 55-60 cm. Odległość pomiędzy blatem biurka a wysokością siedziska powinna wynosić ok. 25 cm.

 

www.meble-bogart.pl

Kliknij i zobacz biurko narożne Labirynt

 

Idealnie dopasowane biurko pozwoli uniknąć problemów ze zdrowiem i zapewni wygodę podczas jego użytkowania. Biurko należy ustawić w miejscu dobrze oświetlonym – najlepiej pod oknem, by móc korzystać z dziennego światła. Natomiast w przypadku niewielkich pokoi warto wybrać biurko o budowie narożnej, co pomoże zaoszczędzić cenną przestrzeń. Dobrze, by biurko posiadało liczne schowki i półki, co pomoże zapanować nad ewentualnym bałaganem.

 

www.meble-bogart.pl

Kliknij i zobacz nowoczesne biurko Mobi

 

Jeśli dziecko będzie korzystało z komputera stacjonarnego, istotne jest, by wysokości, na których są ustawione monitor i klawiatura, były zróżnicowane. Monitor należy więc postawić wyżej na biurku, a klawiaturę na wysuwanym blacie, aczkolwiek różnica między niniejszymi poziomami nie powinna być mniejsza niż 10 cm. Dłonie osoby piszącej na klawiaturze powinny spoczywać swobodnie na wysuwanym blacie, a jej przedramiona tworzyć z osią ciała kąt prosty.

 

biurko-paco45131

Kliknij i zobacz biurko Paco