Fotel obrotowy to obok biurka najważniejszy mebel w pokoju ucznia. Każde dziecko w wieku szkolnym spędza stosunkowo sporo czasu przy biurku poświęcając się nauce, odrabianiu zadań domowych, a także rysując lub spełniając swoje pasje w dowolnej postaci. Wybór krzesła obrotowego dla dziecka jest wyjątkowo istotny, bowiem nie chodzi tu wyłącznie o sam komfort, ale także zdrowie kręgosłupa. Jaki jest idealny fotel obrotowy dla ucznia?

Idealny fotel obrotowy, czyli jaki?

Dobrze dobrany fotel obrotowy zapewnia dziecku najwyższy komfort podczas siedzenia. Uzyskać go można wyłącznie, gdy krzesło odpowiednio podtrzymuje mięśnie i odciąża kręgosłup. Wyprofilowanie oparcia i właściwie wyregulowana wysokość siedziska będą wspierać utrzymanie właściwej pozycji ciała podczas siedzenia, co jest niezwykle ważne w młodym wieku, gdy organizm jest w fazie ciągłego rozwoju i wzrostu. Idealny fotel obrotowy jest ponadto wytrzymały i odporny na trudy użytkowania. Powinno być także łatwo go utrzymać w czystości.

 

Fotel obrotowy

Fotel obrotowy, który zapewni dziecku możliwość utrzymania właściwiej pozycji ciała. Kliknij i sprawdź super ofertę!

 

Idealne oparcie

Oparcie i siedzisko to kluczowe części fotela, które mają duże znaczenie dla kwestii ergonomicznych. Oparcie krzesła i stopień jego wygięcia muszą być dobrze dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa dziecka. Powinno optymalnie podpierać plecy w odcinkach piersiowym oraz lędźwiowym. Istotne znaczenie ma również regulacja wysokości oraz odchylenia oparcia. Jeżeli podczas siedzenia plecy będą przez cały czas podparte, to będą też odciążone. Warto wybrać więc model krzesła posiadający możliwość regulacji stopnia odchylenia oparcia. Komplet mebli dziecięcych w pokoju ucznia powinien zapewniać wygodę użytkowania, a także wspierać zdrowy rozwój dziecka.

 

Fotel obrotowy na kółkach

Fotel obrotowy w super cenie na Meble-Bogart.pl – sprawdź teraz!

 

Idealne siedzisko

Głębokość siedziska wyznaczać powinna długość ud dziecka. Dlatego przed zakupem fotela do biurka warto zmierzyć dziecko, by docelowo siedzisko fotela nie okazało się zbyt małe. Natomiast wysokość siedziska dopasowujemy w taki sposób, aby stopy siedzącego na nim dziecka swobodnie opierały się o podłogę całą długością. Nogi z kolei powinny być zgięte pod kątem prostym podczas siedzenia. Znaczenie ma również odpowiednia szerokość siedziska. Gdy dziecko siedzi po bokach ma zostać po kilka wolnych centymetrów od brzegu siedziska krzesła. Ponadto siedzisko nie powinno być zbyt miękkie, bo dziecko zapadając się w nie będzie po chwili się męczyć przez przyjęcie nienaturalnej, wymuszonej pozycji ciała. Natomiast zbyt twarde siedzisko będzie po prostu niewygodne.

 

fotel obrotowy czarny

Fotel obrotowy z tkaniną membranową i podłokietnikami zapewni maksymalny komfort podczas siedzenia. Sprawdź naszą ofertę – KLIK.

 

Dodatkowe udogodnienia foteli obrotowych:

  • podłokietniki,
  • podnóżek,
  • zagłówek,
  • blokada siedziska w wybranej pozycji,
  • synchroniczny ruch siedziska i oparcia,
  • funkcja Anti-shock,
  • regulowana siła oporu oparcia,
  • regulowana wysokość oparcia,
  • regulowana głębokość siedziska,
  • mechanizm Tilt lub Multiblock.