Miejsce do nauki w pokoju nastolatka musi zostać dokładnie rozplanowane pod względem stylu i funkcjonalności. Nastolatek to wymagający współlokator, dlatego musimy połączyć jego oczekiwania pod względem wystroju i wyposażenia pokoju z naszą wiedzą o funkcjonalności i praktyczności. Sprawdź na co zwrócić uwagę wybierając wyposażenie do kącika nauki w pokoju dorastającego nastolatka.

Urządzanie pokoju dla nastolatka to spore wyzwanie, gdyż musimy połączyć funkcjonalność, estetykę i preferencje młodzieży w harmonijną całość, która będzie się dobrze sprawdzać co najmniej przez kilka lat. Miejsce do nauki musi być tak wyposażone by zapewniać maksimum wygody podczas pracy przy biurku i komputerze, a także służyć praktycznym rozstawieniem szafek i organizerów niezbędnych do przechowywania materiałów szkolnych. Taki kącik do nauki doceni każdy nowoczesny nastolatek i entuzjasta efektownych rozwiązań. Szczypta modnego designu, duża garść ergonomii i przepis na udane miejsce do nauki dla nastolatka gotowy.

 

Miejsce do nauki z meblami Mistral

Kliknij i zobacz ofertę nowoczesnych mebli Mistral

 

Stylowe i funkcjonalne miejsce do nauki

Pokój nastolatka pełni jednocześnie wiele funkcji: od rozrywkowej, wypoczynkowej po edukacyjną czy gościnną. Dlatego właśnie jest istotne, by połączyć funkcjonalność i praktyczność wyposażenia z modną estetyką, która zachwyci zarówno lokatora, jak i jego gości. Wybierając komplety mebli do pokoju nastolatka najlepiej zdecydować się na uniwersalny zestaw pod względem estetyki. Dzięki temu meble będą trendy przez kilka lat, a ostateczny wygląd aranżacji będzie można kształtować i zmieniać za pomocą dekoracji, kolorów i dodatków. Możesz wybrać meble pozbawione zbyt intensywnej dekoracyjności, a całość dopełnić ulubionymi przedmiotami dziecka, które są związane z jego zainteresowaniami np. muzycznymi, sportowymi, czy sztuką nowoczesną. Taka aranżacja będzie funkcjonalna i ponadczasowa, a ponadto zawsze w modzie.

 

Miejsce do nauki z meblami Restol

Zobacz modne i funkcjonalne meble w sklepie – KLIK

 

Wybieramy idealne biurko

W pokoju każdego ucznia biurko jest najważniejszym meblem. Wybierając biurko dla nastolatka warto się postarać, aby nie trzeba było go wymieniać w miarę rozwoju dziecka. Dlatego polecamy wybrać modele regulowane, które dopasujemy do wzrostu dziecka lub posiadające uniwersalny wygląd i wymiary. W małych pokojach idealnie sprawdzą się biurka narożne lub osadzone pod powierzchnią spania np. pod łóżkiem piętrowym z antresolą. Najlepiej jest ustawić biurko prostopadle do okna, by zapewnić dobre oświetlenie.

 

Miejsce do nauki z zestawem Ikar

Kliknij i zobacz nowoczesne meble Ikar w super cenie!

 

Jakie krzesło do pokoju nastolatka?

Idealny komplet mebli w miejscu do nauki nie może się obyć bez wygodnego krzesła. Fotel biurowy dla nastolatka powinien być wyposażony w możliwość regulacji wysokości siedziska oraz posiadać miękkie oparcie. Istotne jest aby móc na bieżąco dopasowywać go do zmieniającego się w tym okresie wzrostu pociechy i ustawić go tak, aby nogi nie zwisały w powietrzu, lecz układały się na ziemi ze zgięciem w kolanach pod kątem prostym. Krzesło obrotowe powinno zapewniać zarówno komfort podczas nawet długiego użytkowania, jak i utrzymywać prawidłową postawę ciała.