Aby urządzić pokój dziecka warto wyobrazić sobie, co będzie ono w nim robić na co dzień. Dzięki temu uda nam się tak zaprojektować wnętrze, by spełniało potrzeby małego odkrywcy. Pokój dziecka musi pełnić wiele funkcji jednocześnie, dlatego urządzając go warto zadbać o każdy detal. Podpowiadamy, jak urządzić pokój dziecka w kilku prostych krokach.

Krok I Uporządkowana przestrzeń

Urządzanie pokoju dziecka to prawdziwe wyzwanie! Bowiem w tak niewielkim pomieszczeniu muszą znaleźć się wszystkie najważniejsze strefy, w których dziecko będzie mogło bezpiecznie się bawić, uczyć i wypoczywać. Do tego wszystkiego konieczne są komplety mebli, które pozwolą na przechowywanie ubrań, akcesoriów, zabawek i innych skarbów Twojej pociechy. Dlatego urządzanie pokoju dziecka warto rozpocząć od podzielenia go na strefy odpowiadające wykonywanym czynnościom w ich obszarze. Oznacza to, że na przykład wszystkie meble, akcesoria i przedmioty związane z edukacją powinny znaleźć się w jednym miejscu, czyli w obszarze biurka. Przestrzeń warto podzielić na:

  • strefę wypoczynkową (łóżko, kanapa, fotel, kącik czytelniczy),
  • strefę edukacyjną (biurko, krzesło obrotowe, regał, półki, szafki),
  • strefę zabawy (dywan, regał z zabawkami, pudła na zabawki),
  • strefę przechowywania (szafa, komoda, półki, szafki).

Wyposażając każdą strefę w meble i przedmioty im odpowiadające uzyskamy funkcjonalny pokój, który będzie sprzyjał utrzymaniu porządku i segregowaniu rzeczy.

 

urządzony pokój dziecka

Kliknij i zobacz modne meble Ikar w super cenie

 

Krok II Wybieramy meble

Pokój dziecięcy nie może się obyć bez bezpiecznych i zarazem funkcjonalnych mebli, które pomogą uporządkować przestrzeń oraz zapewnią dziecku komfort podczas codziennych zajęć. Istotny jest także wygląd wybranych brył, który powinien być dostosowany do gustów małego lokatora. Możemy przebierać wśród nowoczesnych mebli o minimalistycznej dekoracyjności, kolorowych i wzorzystych propozycjach, jak i meblach stylizowanych np. łóżko w kształcie samochodu. Bez względu na to, jaki styl mebli wybierzesz warto zwrócić uwagę na trzy najważniejsze cechy, które musi spełniać dobry dla dziecka komplet:

  • bezpieczna konstrukcja,
  • komfort,
  • trwałość i stabilność,
  • estetyczne dopracowanie.

Do pokoju dziecka warto wybierać zestawy mebli, a nie kompletować wnętrze z pojedynczych brył. Wówczas uzyskamy spójny efekt oraz szczególnie ciekawą aranżację.

 

urządzony pokój meblami Blog

Kliknij i zobacz modny zestaw Blog w sklepie

 

Krok III Znaczenie kolorystyki

Psycholodzy od lat podkreślają jak duże znaczenie mają barwy, którymi się otaczamy na co dzień. Wywierają one wpływ na nasze samopoczucie i nastawianie do podejmowanych działań. Biorąc pod uwagę, że mają one tak duże znaczenie dla naszego nastroju i motywacji, warto z rozmysłem wybierać kompozycję kolorystyczną w pokoju malucha. Ograniczając agresywne barwy np. czerwień do minimum sprawimy, że wnętrze stanie się bardziej harmonijne. Ostre kolory dobrze sprawdzą się wyłącznie w postaci dodatków i dekoracji, a nie jako wiodące barwy, gdyż mogłyby przytłaczać i rozdrażniać zmysły. Idealne są kojące odcienie pasteli, zieleni, pudrowe róże i błękity, które uspokajają i motywują.