Różowy pokój dziewczynki stanowi dość popularny wybór. Róż i jego odcienie stanowią wręcz pierwsze skojarzenie, gdy postanawiamy urządzić pokój małej księżniczki. Jednak czasem możemy się wahać czy nie okaże się on zbyt oczywisty i konwencjonalny. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka inspiracyjnych aranżacji, w których pojawia się dziewczęcy róż.

Delikatność i czar

Pokój dziewczynki jest niczym królestwo małej księżniczki. Dziewczynki uwielbiają, gdy wnętrze ich komnaty pozwala im się poczuć wyjątkowo. Pod tym względem delikatne odcienie różu będą doskonałym wyborem. Kolory takie jak pudrowy róż, odcienie koralowe, czy brudnego, złamanego różu mają w sobie szczególny urok. Wypełniając nimi aranżację uzyskamy spokojny, harmonijny klimat, a także romantyczny charakter wnętrza. Subtelne odcienie różu idealnie sprawdzą się zarówno na ścianach, jak i w detalach np. tekstylnych. Różowe zasłonki, poduszki dekoracyjne, dywanik podkreślą wyjątkowy wyraz aranżacji. Odcienie te idealnie łączą się z bielą, szarościami, ale także z mocniejszymi barwami jak np. grafit czy zimny granat. Dostępne są także meble z różowymi elementami np. meblościanki lub ozdobne półki.

 

Różowy pokój dziewczynki

Meble z delikatnymi różowymi akcentami. Sprawdź ofertę na Meble-Bogart.pl i wybierz wymarzony zestaw do pokoju dziewczynki.

 

Różowy pokój dziewczynki a mocny akcent

Innym pomysłem na aranżację pokoju dziewczynki jest użycie mocnego odcienia różu jako koloru przewodniego. Jest to alternatywa dla cukierkowych, spokojnych wnętrz. Warto jednak pamiętać, że mocny róż np. amarant będzie dominować aranżację i skupiać na sobie uwagę. Ważne jest więc, aby dobierać go z rozmysłem i nie przesadzić z jego ilością. Mocne barwy powinny przejawiać się w detalach np. w postaci dekoracji lub ozdób na meblach. Komplet mebli w pokoju dziewczynki wówczas nie powinien być w całości mocno różowy, bo aranżacja stanie się przytłaczająca dla zmysłów i zbyt ciężka. Idealne więc będą meble, które posiadają różowe wstawki. Będą się prezentować dziewczęco, ale jednocześnie nie będą ciężkie wizualnie.

 

Różowy pokój dziewczynki z meblami Komi

Różowy pokój dziewczynki z modnymi meblami Komi. Sprawdź atrakcyjne ceny zestawu – KLIK

 

Czy moda na róż przeminęła?

Myśl, że niebieski jest kolorem chłopców, a róż dziewczynek jest tak powszechna, że zazwyczaj planując wygląd pokoju swojej pociechy kierujemy się nią przy wyborze poszczególnych elementów wyposażenia. Jednak czy róż nie stał się już zbyt oklepany i opatrzony? Jeżeli podejdziemy do niego ze świeżym pomysłem oraz zestawimy go w mądry i urozmaicony sposób z innymi odcieniami, wówczas możemy uzyskać niebanalną i zarazem wyjątkowo urokliwą aranżację pokoju dla córki. Dziewczynki kochają odcienie różu. Niektóre wolą te intensywne niczym amarant, a inne delikatne i subtelne w pudrowych, brudnych barwach. Bez względu na to, jaki styl bardziej do Was przemawia, to róż z pewnością okaże się doskonałym wyborem jako barwa przewodnia w aranżacji pokoju dziewczynki.