Trzy strefy pokoju dziecięcego

Planując aranżację pokoju dziecięcego musimy pamiętać o jego funkcjonalności, by dziecko czuło się w nim bezpiecznie, swobodnie, a wszystkie niezbędne akcesoria były wygodnie rozmieszczone. By osiągnąć taki efekt warto wprowadzić tak zwane „strefowanie pokoju dziecięcego”. To właśnie podział na odpowiednio rozmieszczone strefy pozwoli dzieciom czuć się maksymalnie komfortowo w ich pokojach.

Jak urządzić pokój według trzech stref?

Podział na strefy decyduje o funkcjonalności pomieszczenia. Właściwie zaplanowane strefy pozwolą dziecku lepiej odprężyć się przed zaśnięciem, skoncentrować w czasie nauki lub zabawy, a nawet utrzymać porządek w pokoju. Proponujemy wprowadzenie trzech stref w pokoju dla malucha.

 

www.meble-bogart.pl

Kliknij i zobacz funkcjonalne meble Princessa

 

STREFA SNU

Jest to część pokoju, w której znaleźć się powinno łóżeczko lub łóżko, miejsce do przewijania lub przebierania, nocna szafka, regał, półka na książeczki czytane na dobranoc, fotel do karmienia i czytania, itp. Ważne, aby w tej strefie nie znajdowały się meble lub akcesoria, które nie są związane ze snem, gdyż po prostu będą ode rozpraszać dziecko w czasie, gdy powinno new research from dr ed się wyciszyć. Dlatego istotnym elementem jest także oświetlenie. Powinno ono być ciepłe i przytłumione, by sprzyjać wyciszeniu i nie drażnić oczu. Najważniejszym elementem tej strefy jest oczywiście miejsce do spania. Łóżko lub łóżeczko najlepiej ustawić jak najdalej od okna w najbardziej intymnej części pokoju. Dzięki temu strefa snu będzie miejscem błogiego wypoczynku.

 

lozko-pietrowe-lego52081

Kliknij i zobacz komfortowe łóżko Olek

 

lozko-roma25071

Kliknij i zobacz łóżko Roma

 

STREFA ZABAWY

Strefa zabawy to miejsce, w którym mogą znaleźć się: mata lub dywanik, kosze na zabawki, akcesoria, pufy. Wszystko to co służy rozwojowi kreatywności i zabawie. Miejsce na zabawę warto oświetlić światłem dziennym oraz górnym sztucznym, by wszystkie elementy były dobrze widoczne, a nastrój podczas zabawy sprzyjał wyładowaniu energii. Strefa zabawy powinna mieć możliwie jak najwięcej wolnej przestrzeni, a także niewielki stolik i krzesło, na których będzie można rysować, lepić z plasteliny itp. Mata lub dywanik powinny być łatwe w czyszczeniu i antypoślizgowe.

stolik-simba-kwadrat09091

Kliknij i zobacz zestaw Simba

 

fotel football

Kliknij i zobacz fotelik Football

 

moly uk

Kliknij i zobacz pufę ze schowkiem Moly

 

STREFA GARDEROBY

W strefie garderoby znajdą się szafki na ubrania, komoda, wieszaki itd. Jeśli chcemy wspierać samodzielne ubieranie się dziecka, wówczas meble należy ustawić na wysokościach łatwo dostępnych dla dzieci, tak aby nic na nie nie spadło. Rzeczy najczęściej używane można przechowywać w dolnej części mebli, natomiast odzież sezonową na samej górze.

kid 3

Wyprzedaż wieszaków KID. KLIKNIJ I ZOBACZ

bonti 2

Kliknij i zobacz aranżację Bonti