Łóżko piętrowe jest meblem, który idealnie sprawdzi się w pokoju każdego dziecko. Sprawdź jakie są najbardziej funkcjonalne rodzaje łóżek piętrowych i wybierz idealny model dla Twojej pociechy.

Łóżko piętrowe i jego zalety

W pokoju dziecka nie może się obyć bez kilku podstawowych mebli, które mają zapewnić wygodę użytkowania oraz funkcjonalność. Oprócz pojemnej szafy lub komody, biurka z krzesłem obrotowym, czy mebla do przechowywania zabawek i akcesoriów szkolnych musi się tu znaleźć także łóżko, które zapewni najwyższy stopień komfortu, ale także pozwoli zadbać o zdrowy sen. Jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań jest właśnie łóżko piętrowe. Największą zaletą jest to, że mebel ten pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń w pokoju malucha, dzięki czemu można ją wykorzystać w inny sposób. Ponadto taka forma łóżka dostarcza najmłodszym wiele radości, co jest niemniej istotne. Łóżka piętrowe dostępne są w różnych formach, dlatego warto sprawdzić, który rodzaj i jakie funkcjonalności okażą się najbardziej przydatne.

 

klasyczne łóżko piętrowe

Kliknij i zobacz wyjątkową ofertę na klasyczne łóżko piętrowe!

 

Najpopularniejsze łóżka piętrowe dla dzieci

Klasyczne łóżka piętrowe

Charakteryzuje je drewniany szkielet konstrukcji oraz dwie powierzchnie spania. Są wyposażone w dwa materace i tradycyjną drabinkę pozwalającą na łatwe wejście na górę. Naturalne drewno sprawia, że mebel jest uniwersalny, nigdy nie wychodzi z mody i łatwo go wkomponować w dowolną aranżację wnętrza. Niektóre nowoczesne łóżka piętrowe można przeobrazić w dwa pojedyncze łóżka.

 

Metalowe łóżka piętrowe dla dzieci

Łóżka wykonane z metalu cechują się szczególną solidnością i wytrzymałością. Idealnie pasują do nowoczesnych pokoi dziecięcych i młodzieżowych, w których panuje minimalistyczne wzornictwo i oszczędna dekoracyjność. Ich zaletą jest to, że nie przytłaczają wizualnie aranżacji, gdyż prezentują się lekko.

 

Wielofunkcyjne łóżka piętrowe

Takie łóżka wyposażone są dodatkowo w biurko i/lub szafę pod powierzchnią spania. Są to bryły dużo bardziej masywne i rozbudowane od klasycznych, ale ich zaletą jest to, że na stosunkowo małej powierzchni można pomieścić kilka podstawowych mebli o istotnym znaczeniu użytkowym.

 

łóżko piętrowe

Wielofunkcyjne łóżko piętrowe w super cenie na www.meble-bogart.pl!

 

Łóżka piętrowe typu „futon”

Są to łóżka, z których na noc można wysunąć drugi materac. Dzięki temu zyskujemy dodatkową powierzchnię do spania, która w ciągu dnia nie zabiera w pokoju miejsca. Rozwiązanie to docenią rodzice, których dzieci śpią w jednym pokoju, lecz metraż wnętrza jest niezbyt duży.

 

Zabawne łóżka piętrowe dla dzieci

Ciekawą propozycją dla najmłodszych są łóżka piętrowe, których forma nawiązuje do bajkowych motywów. Posiadają one ozdoby z motywami ulubionych bajek najmłodszych. Dużo zabawy i radości dostarczą także modele wyposażone w zjeżdżalnię zamiast tradycyjnej drabinki, czy też domek pod powierzchnią górnego łóżka, w którym można urządzić sobie miejsce do zabawy. Największą popularnością cieszy się natomiast łóżko przypominające zamek.

 

łóżko piętrowe z domkiem

Łóżko piętrowe z domkiem do zabawy z pewnością zachwyci Twoje dziecko. Kliknij i zobacz nową ofertę!