Dzieci lubią otaczać się ulubionymi przedmiotami i gromadzić je traktując przy tym niczym prawdziwe skarby. Zazwyczaj są to książeczki, zabawki, pamiątki z wycieczek i prezenty otrzymane od najbliższych. Jednak z upływem czasu pojawia się problem w kwestii przechowywania tych rzeczy, tak by w pokoju mógł panować ład i porządek. Przygotowaliśmy dla Ciebie 3 pomysły na praktyczne przechowywanie dziecięcych skarbów.

 

przechowywanie w pokoju dziecka

Pufa Kiri idealna do przechowywania zabawek – KLIK

 

Przechowywanie w pokoju dziecka

W dziecięcym pokoju musi znaleźć się wiele istotnych rzeczy. Często na stosunkowo niewielkiej przestrzeni staramy się pomieścić komplet mebli dziecięcych, akcesoria i zabawki, a do tego znaleźć przestrzeń na wygodne poruszanie się po pokoju i zabawę w nim. W miarę upływu czasu, gdy rzeczy dziecka przybywa, standardowy zestaw meblowy może nie pomieścić wszystkiego. Ponadto trudność polega także na tym, że zabawki, książeczki czy akcesoria edukacyjne są w różnych kształtach i mają różne wielkości. Przez to zwykłe umieszczenie ich w szufladach czy na półkach może być niezbyt praktyczne (szczególnie w przypadku małych przedmiotów). Dlatego w takich przypadkach warto zdecydować się na nieco mniej standardowe dodatki do wyposażenia meblowego. Zobacz nasze propozycje.

  1. Sprytne pufy

Pufa to mebel, który się przyda w każdym pokoju dziecięcym. Często brakuje tu miejsca na dodatkowe siedzisko o większych gabarytach, a pufę można z powodzeniem schować w dowolnym kącie lub pod blatem gdy w danej chwili nie jest potrzebna. Jednak największą zaletą pufy jest to, że stanowi ona idealne miejsce na przechowywanie drobnych zabawek dziecka. Okaże się wyjątkowo praktycznym schowkiem na klocki, figurki, czy piłeczki. Wszystkie te małe zabawki łatwo będzie do niej wrzucić po skończonej zabawie, co zachęci dzieci do samodzielnego sprzątania.

 

pomysły na przechowywanie

Wygodna pufa i schowek w jednym

 

  1. Pudełka na regały

Regał to mebel, bez którego nie sposób wyobrazić sobie funkcjonalnego pokoju dziecka. Pozwala bowiem przechowywać wiele różnorodnych przedmiotów nie zabierając przy tym zbyt wiele miejsca podłogowego. Nada się idealnie do przechowywania książek, podręczników, zeszytów i segregatorów, ale także większych zabawek czy pudełek z puzzlami i innymi układankami. Jednak ich potencjał można wykorzystać maksymalnie ustawiając na nich pudełka kartonowe lub materiałowe, które dzięki specjalnym uchwytom łatwo jest wysuwać i wsuwać na miejsce. Ułożenie takich pudełek pozwoli na praktyczne posegregowanie mniejszych przedmiotów. Każde pudełko można także oznaczyć, by było wiadomo, w których przechowujemy klocki, figurki, a w których cokolwiek innego. Tak wyposażony regal będzie wyglądał estetyczniej.

 

Przechowywanie w pokoju dziecka

Pudełka na regały – KLIK

 

  1. Porządek dla ucznia

Uporządkowane przechowywanie akcesoriów biurowych może stanowić duże wyzwanie, szczególnie dla dziecka. Dlatego aby ułatwić utrzymanie porządku na biurku i w jego obszarze warto dokupić dodatkowe wyposażenie w postaci organizerów, przedziałek do szuflad i pojemników na kredki i długopisy. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także użycie nadstawek na biurko. Są to uniwersalne półki pasujące na niemal każdy tradycyjny model biurka, które posiadają specjalne przegródki i schowki. Znacznie zwiększają przestrzeń do przechowywania biurowych drobiazgów i nie zabierają zbyt wiele miejsca. Pomysłem, który z pewnością spodoba się dzieciom jest wspólne ozdobienie pudełek lub słoiczków do przechowywania ołówków, długopisów czy kredek, które ustawią na swoich biurkach.