3 pomysły na funkcjonalne zaaranżowanie pokoju dziecięcego

Funkcjonalne i zarazem piękne urządzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem. Jak zaaranżować takie wnętrze, by nasza pociecha była zadowolona i bezpieczna? Podpowiadamy, jak stworzyć praktyczne i efektowne wnętrze, w którym najmłodsi domownicy będą czuć się komfortowo i swobodnie. Oto kilka prostych wskazówek i pomysłów na ciekawą aranżację pokoju dziecięcego.

  1. Minimalizm jest w modzie
Bonti 1

Kliknij i zobacz meble Bonti 1 od Meble-Bogart.pl

 

Minimalistycznie urządzone wnętrza przyciągają uwagę przejrzystością i schludnością. Ponadto minimalizm jest obecnie niezwykle modny i niesie w sobie wartość ponadczasowości. Dlatego polecamy wybór mebli o uniwersalnej kolorystyczne i z delikatnymi detalami, by móc później zaszaleć z kolorowymi i radosnymi akcentami, zabawkami i akcesoriami w pokoju dziecięcym. Takie rozwiązania ponadto są niezwykle funkcjonalne dzięki możliwości nieustannego zmieniania wyglądu pokoju, bez dokonywania drastycznych zmian taki jak np. wymiana mebli lub przemalowanie ścian. Doskonałym przykładem minimalistycznych aranżacji są wnętrza wyposażone w meble Bonti i Tadzio od Meble-Bogart.pl.

 

Tadzio

Łóżko piętrowe Tadzio od Meble-Bogart.pl

 

2. Kolorowe detale

 

Labirynt_D

Kliknij i zobacz meble Labirynt od Meble-Bogart.pl

 

Wybór kolorystyki pokoju dziecięcego ma istotne znaczenie nie tylko dla wyglądu wnętrza, ale także dla samopoczucia naszej pociechy. Odradzamy więc eksperymenty z paletą barw. Wnętrze powinno być radosne i przytulne, ale niezbyt krzykliwe bo wówczas dziecko będzie rozproszone i może mieć problemy z koncentracją. Zrezygnuj z łączenia ze sobą bardzo kontrastowych kolorów i ich przesytu. Męczą one wzrok, a w pomieszczeniach o niedużym metrażu mogą być przytłaczające. Najlepszym wyjściem będzie wybór mebli, które w większości ich powierzchni mają kolor spokojny, neutralny, lecz zdobią je kolorowe detale o radosnym wyrazie. Takie rozwiązanie nie tylko optycznie powiększy przestrzeń, ale także stanie się idealnym tłem dla bardziej wyrazistych elementów wystroju.

 

Komi_C

Kliknij i zobacz meble Komi C od Meble-Bogart.pl

 

3. Funkcjonalność i estetyka w jednym

 

Como 3

Funkcjonalne łóżko Como 3 od Meble-Bogart.pl

 

Najbardziej korzystne jest zaplanowanie aranżacji dziecięcego pokoju w taki sposób, by pozostał on jak najdłużej funkcjonalny i ładny. Idealnym rozwiązaniem jest więc wybór mebli modułowych, które umożliwiają aranżowanie pokoju w nowe elementy w miarę potrzeb. Warto także pokusić się o wybór mebli, które przyciągają uwagę ciekawą kolorystyką i niebanalnym kształtem, jak i zestawieniem kilku kluczowych elementów w jedną bryłę jak np. łóżko i regał w jednym. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy cenną przestrzeń, ale także znacznie zwiększymy funkcjonalność pomieszczenia.

 

lozko-z-szafa-km15-komi-17002

Łóżko z szafą od Meble-Bogart.pl