Zaaranżowanie pokoju dla nastolatka to spore wyzwanie, bowiem takie wnętrze musi spełniać wiele funkcji, a ponadto podobać się jego użytkownikowi. Przede wszystkim musimy pamiętać, że w jednym pokoju musimy wygospodarować miejsce do nauki, wypoczynku, a także relaksu – i to w tak kreatywny i funkcjonalny sposób, by te strefy zbytnio nie ingerowały na siebie wzajemnie. Podstawowym meblem, o którym musimy pomyśleć jest wybór idealnego pod względem komfortu, funkcjonalności, jak i estetyki łóżka dla nastolatka. Aby nasza pociecha mogła cieszyć się jego użytecznością i wygodą łóżko musi spełniać kilka ważnych kryteriów. W związku z tym przygotowaliśmy praktyczny przegląd najciekawszych propozycji rynkowych wśród łóżek przeznaczonych dla młodzieży.

 

kanapa-fiori08461

Kliknij i zamów kanapę z możliwością doboru tapicerki i zdjęć

 

Wybierając idealne łóżko dla nastolatka musimy wziąć pod uwagę jego upodobania estetyczne i pogodzić je z rozsądkiem związanym z funkcjonalnością mebla oraz jego komfortową konstrukcją. Dlatego warto przyjrzeć się nowoczesnym bryłom o minimalistycznym designie, gdyż taka ich forma będzie gwarancją ponadczasowości oraz da większe możliwości na aranżację przestrzeni pod kątem dekoracji. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie wybór łóżka młodzieżowego, które ma możliwość doboru indywidualnej tapicerki, a nawet fotografii na poduchach. Dzięki tym aspektom nastolatek zyska możliwość zdecydowania o ostatecznym wyglądzie mebla, a rodzice będą się cieszyć z jego funkcjonalnej konstrukcji.

 

kanapa-morena36421

Kliknij i zamów kanapę wybierając dowolną tapicerkę i dekoracyjne grafiki

 

Często o wyborze konkretnego łóżka decydują warunki przestrzeni, w jakiej ma zostać wstawione. Jeśli przestrzeń jest niewielka, warto postawić na ciekawe rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić wolne miejsce. Dobrym sposobem będzie wybór rozkładanej sofy zamiast łóżka, która w nocy będzie służyć jako miejsce do spania, zaś w dzień przeobrazi się w komfortową kanapę. Dodatkowo taką aranżację można urozmaicić dokupując pompowane siedziska lub designerskie pufy zamiast zajmujących zbyt wiele miejsca foteli tradycyjnych.

 

1045010448sofa-100-okey11012

Kliknij i zamów dowolny wzór sofy rozkładanej Okey

 

1045010448sofa-100-okey11013

Zamów sofę rozkładaną Okey z dowolną tapicerką