Rodzice przygotowując aranżacje pokoi swoich maluchów starają się dać im to co najlepsze, tworząc przestrzeń wygodną, piękną i komfortową. Dzięki temu dzieci mają odpowiednie warunki do rozwoju na każdej płaszczyźnie podejmowanych aktywności. Wybierając meble do pokoju dziecka warto także zwrócić na istotną kwestię bezpieczeństwa. Co to znaczy, że meble są przyjazne dzieciom?

 

Bezpieczeństwo jest kwestią priorytetową w pokoju dziecka. To jej warto poświęcić najwięcej uwagi podczas wybierania mebli, dodatków i akcesoriów. Znaczenie ma również sposób rozmieszczenia poszczególnych brył oraz z czego i w jaki sposób zostały wykonane. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik zawierający wskazówki, na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania mebli. Określenie „meble przyjazne dzieciom” często pojawia się w sklepach i salonach meblowych. Sprawdźmy co się kryje za tym pojęciem.

 

łóżko przyjazne dzieciom Ania

Łóżko Ania przyjazne dzieciom – KLIK

 

Zdrowe materiały

Dzieci w swoich pokojach spędzają każdego dnia sporo czasu bawiąc się, ucząc czy wypoczywając. Użytkują wiele mebli, które mają im zapewnić komfort, warunki do nauki czy możliwość utrzymania porządku wśród zabawek i ubrań. Pokój dziecka jest pełen mebli takich jak regały, łóżko, biurko, komody czy półki. Dlatego meble wśród których przebywa dziecko powinny być wytworzone z materiałów ekologicznych i bezpiecznych. Największą popularnością cieszą się meble z drewna sosnowego, gdyż są stabilne, bezpieczne i ekologiczne. Warto także zwrócić uwagę czy farby i lakiery, którymi malowane są dane meble uzyskały certyfikat bezpieczeństwa i atesty alergiczne.

 

Meble przyjazne dzieciom

Meble przyjazne dzieciom w okazyjnej cenie – KLIK

 

Bezpieczna konstrukcja

Konstrukcja mebla ma największe znaczenie w zakresie jego trwałości, odporności na użytkowanie, ale i kwestię bezpieczeństwa. Jakość wykorzystanych do produkcji elementów połączona z profesjonalnym montażem stanowią gwarancję bezpieczeństwa. Komplety mebli należy składać zgodnie z instrukcją montażu używając wszystkich śrub dostarczonych w paczce wraz z pozostałymi elementami. Aby zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa w jego pokoju dobrze jest zastosować stabilizatory wkręcane pomiędzy korpusem mebla a ścianą. Takie rozwiązanie jest w szczególności polecane w przypadku dużych gabarytowo i wysokich mebli takich jak szafy, regały czy komody. Pozwoli to zabezpieczyć wyższe i ciężkie meble przed przewróceniem się.

 

Meble przyjazne dzieciom

Łóżko Mela idealne do pokoju dziecka – klik

 

Funkcjonalność

Funkcjonalność mebli to jedna z najbardziej pożądanych cech. Warto poszukiwać rozwiązań, które spełniają kilka funkcji jednocześnie lub „rosną razem z dziećmi”, dzięki czemu kupione meble będą służyć latami i będą cieszyć praktycznym charakterem. Dostępne są modele łóżek, które można rozsuwać i zwiększać ich długość lub biurka, w których można podnosić wysokość blatu. Warte uwagi są także meble, które oprócz pełnienia swojej podstawowej funkcji, są także wzbogacone o dodatkowe udogodnienia. Dobry przykład stanowią łóżka wyposażone w wbudowane regały i schowki, a także pufy z pojemnikiem na klocki i inne zabawki.