Dzieci uwielbiają, gdy pokoje odzwierciedlają ich zainteresowania lub ulubione motywy z bajek. Jednym z najpopularniejszych motywów pokoi chłopięcych są samochody. Przygotowaliśmy dla was inspirujące aranżacje, które przemycają rajdowe akcenty i tym samym zachwycą najmłodszych.

 

Motyw samochodowy w pokoju dziecka Speed

Łóżko Speed dostępne w sklepie meblowym w wyjątkowej cenie – KLIK

 

Urządzamy pokój chłopca

Samochody a w szczególności modele rajdowe to jeden z ulubionych motywów chłopców. Dlatego warto wykorzystać rajdowe akcenty także w pokoju dziecka, by spełnić jego marzenia. Mogą się one pojawić w postaci dekoracji, ale także idealnie sprawdzą się meble odzwierciedlające ten motyw.

Zadaniem rodziców jest stworzyć dziecku bezpieczne, funkcjonalne i zarazem wygodne warunki w pokoju. Dziecko musi się czuć w swoim azylu bezpiecznie i u siebie. Aby podnieść poczucie wartości dziecka, warto je zaangażować w kwestie estetyczne aranżacji. Dzięki temu nie tylko poznamy i spełnimy marzenia małego chłopca, ale także spędzimy cudowny rodzinny czas podczas wybierania wszystkich elementów wyposażenia.

 

Motyw samochodu w pokoju dziecka i meble Modern

Kliknij i zobacz modne meble do pokoju dziecka Modern

 

Meble z motywem rajdowym

Urządzając pokój dla chłopca musimy wybrać odpowiednie komplety mebli oraz bryły, które będą spełniały trzy najważniejsze wymogi:

  • funkcjonalność,
  • bezpieczeństwo,
  • komfort użytkowania.

Tylko takie meble spełnią potrzeby i oczekiwania małego lokatora. Kwestia ich estetyki jest jednak niemniej ważna. Dlatego wybierając meble warto skoncentrować się także na ich stylu, wykończeniu i ogólnej estetyce. Świetnym pomysłem w pokoju chłopca okaże się łóżko parterowe przypominające wyścigówkę. Decydując się na mebel, który bez wątpienia zagra pierwsze skrzypce w całej aranżacji, warto wybrać pozostałe meble w nieco spokojniejszej, jednolitej odsłonie.

 

Motyw samochodu w pokoju dziecka Simon

Łóżko Simon w wyjątkowej cenie na www.meble-bogart.pl

 

Motyw samochodowy a dekoracje

To właśnie dekoracje i kolory kształtują ostateczny wygląd każdej aranżacji. Jeżeli zamiast wybierać meble z motywem rajdowym wolisz subtelniejsze akcenty, wówczas świetnie sprawdzą się przede wszystkim motywy samochodowe umieszczone na pościeli, zasłonach lub fototapeta z torem wyścigowym na jednej ze ścian. Wielkie wrażenie będzie wywierać także półka z ekspozycją modeli miniaturowych samochodów i statuetek.

 

Motyw samochodu a łóżeczko dziecka

Kliknij i zobacz łóżko Fire