O czym pamiętać urządzając pokój dziecięcy?

Pokój dziecka to miejsce wielofunkcyjne, które ma służyć zarówno do odpoczynku, zabawy, jak i nauki. Mają się tam zmieścić ulubione zabawki, książeczki, akcesoria do nauki i miejsce na zabawę oraz gry. Do tego wszystkiego najważniejsze jest, aby dziecko w swoim pokoju czuło się bezpiecznie, swobodnie i radośnie. O czym pamiętać urządzając pokój dziecięcy, aby osiągnąć te cele?

 

Kliknij i zobacz nowoczesne meble do pokoju dziecka LABIRYNT

 

Bez względu na to, czy w pokoju mieszka mały przedszkolak czy dorastający nastolatek – jest to miejsce, w którym spędza najwięcej czasu i oczekuje by czuć się w nim dobrze. Zabawa, relaks, nauka, sen – każda z tych czynności potrzebuje odpowiednio zaaranżowanego otoczenia i atmosfery. Urządzając pokój dziecięcy warto więc zadbać o to, aby był przytulny oraz funkcjonalny, by nic nie przeszkadzało dziecku w wykonywaniu ulubionych czynności.
Nawet jeżeli pokój dziecięcy posiada bardzo mały metraż, to warto go acheter du cialis en ligne podzielić na strefy, które pozwolą oddzielić poszczególne aktywności. To także doskonały sposób na uporządkowanie przestrzeni i ułatwienie utrzymania porządku.

 

Solidne i modne meble Ikar idealne do pokoju dziecka i nastolatka KLIK

 

Czego nie może zabraknąć w pokoju dziecka?

Pokój malucha powinien być przede wszystkim:

  • bezpieczny,
  • funkcjonalny,
  • kreatywny.

Podstawą każdego wnętrza są odpowiednie meble. W pokoju dziecka muszą one spełniać standardy bezpieczeństwa (brak ostrych wykończeń, elementów szklanych i wystających, odpowiednie farby). Nie może w nim zabraknąć przede wszystkim wygodnego łóżka, które sprzyjać będzie regeneracyjnemu odpoczynkowi. Jednocześnie warto pomyśleć o przechowywaniu, co ułatwi utrzymanie porządku i segregację rzeczy. W dziecięcym królestwie na pewno pomocne okażą się pojemna szafa i komoda z kilkoma szufladami z pełnym wysuwem, regały na zabawki czy wiszące półki na książki. Rozwiązaniem nieustannych problemów z zabawkami na podłodze będą zamykane pudełka i koszyki, które ładnie wyglądają nawet jeżeli są ustawione po prostu na podłodze. Ponadto dzieciom szkolnym przydadzą się ergonomiczne biurko z wygodnym krzesłem. Warto również zwrócić uwagę na spójne wzornictwo, które nie będzie odwracało uwagi dziecka od zabawy i nauki.

 

Ponadczasowe meble młodzieżowe w super ofercie KLIK

 

Jaka kolorystyka w pokoju dziecka?

Kolorystyka pokoju przede wszystkim zależy od płci i wieku dziecka, choć aktualne trendy pozwalają na dużą swobodę w tym zakresie. Najmodniejsze są kolory neutralne, a także uniwersalne i ponadczasowe np. przygaszone pastele, biele i wszystkie odcienie szarości. Warto postawić na stonowane aranżacje, w których w razie potrzeby szybko można wprowadzić zmiany, gdyż gusta dzieci i nastolatków zmieniają się w okamgnieniu. Wybierając neutralne kolory ścian i mebli stworzysz wygodną bazę dla dekoracji, które z czasem łatwo zmienić. Modyfikacja dekoracji całkowicie odmieni wnętrze, a będzie zdecydowanie łatwiejszym i tańszym wyjściem niż zakup nowych mebli lub robienie remontu.

 

Funkcjonalne meble Komi w wyjątkowej cenie – KLIK