Jak optycznie powiększyć pokój dziecka

Większość osób zmaga się z trudnym dylematem, jak funkcjonalnie i zarazem estetycznie zaaranżować przestrzeń pokoju dziecięcego. Zwykle są to pokoje niewielkich rozmiarów, a tym samym trudne w urządzeniu. Gdy już ustawione zostaną niezbędne meble, akcesoria, regały i jeszcze zabawki, to niestety nie jesteśmy zbyt zadowoleni z efektu wizualnego, który tworzy wrażenie zagracenia i optycznej ciasnoty. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów i inspiracji, które po zastosowaniu optycznie powiększą pokój dziecka.

 

zestaw-mebli-young-iii24521

Kliknij i zobacz meble Young

 

Kolory i wzory

Niewielkie pomieszczenie bardzo łatwo przytłoczyć zbyt dużą ilością kolorów i wzorów, aczkolwiek nie oznacza to, że planując jego aranżację należy decydować się wyłącznie na wyblakłe lub neutralne barwy. Jednakże dobór kolorów do małego wnętrza musi zostać starannie przemyślany. Podstawową zasadą jest tu fakt, że małe pomieszczenia lubią jasne kolory. Aby optycznie powiększyć wnętrze wystarczy zastosować jasne kolory ścian oraz mebli, a intensywne odcienie i wzory zastosować w zakresie wyboru akcesoriów, dekoracji lub ozdób na meblach. Oto przykłady takich aranżacji.

 

aranzacja-ikar-349541

Kliknij i obejrzyj meble z zestawu Ikar

 

zestaw-a-simpatico-55153

Kliknij i zobacz meble Simpatico

 

Zestawy meblowe

Największym błędem popełnianym przez rodziców podczas urządzania pokoju dziecka jest kupowanie różnorodnych mebli. Jeżeli podstawowe elementy takie jak: biurko, łóżko, czy szafa będę utrzymane w jednym stylu i kolorystyce zyskamy wizualnie spójną koncepcję aranżacyjną. Doskonałym rozwiązaniem będzie także wybór kompleksowych zestawów meblowych, które niejako w jednej bryle zawierają zarówno np. łóżko i biurko. Takie rozwiązanie nie tylko zaoszczędzi cenne miejsce w pokoju, ale także optycznie go powiększy.

 

system-b-komi28251

Kliknij i zobacz biurko z łóżkiem B Komi

 

lozko-z-biurkiem-blog-bl1900511

Kliknij i zobacz biurko z łóżkiem Blog

 

Ujarzmij bałagan

Zmorą niemal każdego rodzica jest kwestia zapanowania nad bałaganem w pokoju dziecięcym, który powstaje w wyniku dużej ilości drobnych przedmiotów trudnych do posegregowania. Idealnym rozwiązaniem będą tu nowoczesne segregatory, regały oraz kosze na zabawki, do których można po prostu wrzucić wszystko co do tej pory było na wierzchu i tworzyło bałagan. W ten sposób zapanujemy nad chaosem, a ponadto pokój dziecka stanie się wizualnie powiększony.

 

regal-caboto29521

Kliknij i zobacz regał Caboto

 

regal-cagoto-1649321

Kliknij i zobacz funkcjonalny regał Cagoto

 

pudelko-winny28381

Zobacz pudełka Winny