W życiu każdych rodziców przychodzi taki moment, w którym muszą zaplanować aranżację pokoju dziecięcego. Wbrew powszechnym opiniom nie jest to czynność aż tak prosta jeżeli zależy nam na zapewnieniu dziecku możliwie najlepszych warunków, które zapewnią mu nie tylko bezpieczeństwo, odpowiednie sprzęty i meble, ale także wsparcie w rozwoju, nauce i rozwijaniu kreatywności. To w jaki sposób urządzimy pokój dziecięcy wywierać będzie znaczący wpływ na te aspekty, co potwierdzają opinie specjalistów. Przedstawiamy kilka rozwiązań, które idealnie sprawdzą się w pokoju dziecka. Mogą stać się również inspiracją do własnych pomysłów na urządzenie przestrzeni, która rozwijać będzie kreatywność u najmłodszych.

biurko-julia15161

Biurko Julia www.meble-bogart.pl

Natura uczyniła dzieci ciekawymi świata, dzięki czemu z powodzeniem potrafią one sobie zorganizować przestrzeń do zabawy wykorzystując nawet najprostsze rozwiązania, które dzięki ich wyobraźni i wrodzonej kreatywności pozwalają im się rozwijać i dobrze bawić. Tworząc aranżację pokoju dla swojej pociechy warto starać się, aby wspierać i kierunkować niniejszy rozwój wyobraźni i kreatywności. Często proste, niewymagające wielu wysiłków rozwiązania chociażby meblowe będą dla dziecka bardzo interesujące i inspirujące. Wbrew pozorom meble dla dzieci też mogą wspomagać dziecięcą kreatywność. Nie muszą się ograniczać tylko do funkcji przechowywania, zapewniania wypoczynku lub nauki.

lozeczko-oliwier-antresola-160-x-80-43553

Łóżko Oliwier Meble-Bogart.pl

Meble, które dzięki odpowiedniej konstrukcji, wykorzystaniu wyważonej kolorystyki i kształtów będą miały inspirujący wpływ dla maluchów. W pokoju dziecięcym nie powinno więc zabraknąć: huśtawek, ukrytych schowków, szuflad i miejsc na kryjówki. Łóżko piętrowe czy na antresoli może przyjąć postać wspaniałego zamku, bazy lub indiańskiego namiotu. Biurko może zawierać ciekawe schowki i kolorowe szuflady. Natomiast siedziska mogą stać się fascynującymi schowkami o ciekawych kształtach. Dzięki ofercie nowoczesnych mebli dziecięcych możemy wykorzystać gotowe projekty mebli, które będą rozwijać kreatywność najmłodszych.

pudelko-winny28381

Pudełko Winny www.meble-bogart.pl

Rozwojowi dziecka i nierozpraszaniu go sprzyjać będzie także utrzymanie porządku, co jak wiadomo nie jest łatwym wyzwaniem dla rodziców kilkulatków. Tym bardziej, że dzieci posiadają niezwykle dużą ilość zabawek, sprzętów i innych akcesoriów. Warto jednak pamiętać, że bałagan nie jest jedynie problemem dla estetyki wnętrza, ale także może on zniechęcać dziecko do przebywania w pokoju, a także rozpraszać jego uwagę, która powinna się skupiać na konkretnych czynnościach. Pomocnym rozwiązaniem okażą się wszelkiego typu pudełka z przykrywką, pojemniki, czy też segregatory, w których przechowamy drobiazgi. Większe zabawki można schować np. w dużych pojemnikach chowanych pod łóżkiem lub na regałach. Współcześnie możemy wybierać wśród cudownie kolorowych i efektownych mebli i przedmiotów przeznaczonych do segregacji i porządkowania.

kontener-beppo25311

Kontener Beppo www.meble-bogart.pl