Jakie powinno być łóżko dziecięce?

Urządzając pokój dla swojej pociechy warto przyłożyć szczególnych starań do wyboru odpowiedniego łóżka. Łóżko to niezbędny mebel w pokoju każdego dziecka, dlatego powinno być nie tylko ładne, ale i bezpieczne. Ponadto dzieci z wielką przyjemnością wykorzystują je nie tylko do wypoczynku, ale także zabawy – dlatego musi być solidnie wykonane. Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy jakie są cechy idealnie zaprojektowanych modeli.

Czy istnieje ideał?

Oczywiście, że tak! Wystarczy precyzyjnie dopasować funkcjonalność danego modelu do warunków wnętrza, wieku dziecka, a także indywidualnych preferencji. Wybór konkretnego łóżka zależy w szczególności od wielkości wolnej przestrzeni w pokoju. Dla dziecka oczywiście może być wystarczające klasyczne łóżko drewniane. W zależności od miejsca może być pojedyncze lub podwójne. Na co zwrócić uwagę wybierając model idealny?

 

Kliknij i zobacz promocję na łóżko piętrowe Ania

 

ESTETYKA

Łóżko dziecięce powinno odzwierciedlać zainteresowania dziecka oraz komponować się z wyglądem wnętrza. To bardzo ważne, aby podczas wyboru zaangażować pociechę do poszukiwań. Jeżeli dziecko jest pasjonatem wyścigów, zapewne będzie zachwycone modelem przypominającym auto wyścigowe. A jeżeli spać w nim będzie mała księżniczka, spodoba jej się model w stylu Princessa. Ponadto jeśli chcemy, aby łóżko służyło na lata, warto wówczas zdecydować się na model o uniwersalnej stylistyce, czyli pozbawiony zbyt wielu dekorów i mniej krzykliwy pod względem kolorystyki.

 

Kliknij i zobacz różne rodzaje łóżek stylizowanych Simon

 

POJEDYNCZE CZY PIĘTROWE

Jeżeli wnętrze jest niezbyt duże, mimo że zamieszkuje je rodzeństwo, najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na łóżka piętrowe. Wybór łóżka piętrowego będzie także idealnym pomysłem do pokoju jednego dziecka, jeżeli chcemy zaoszczędzić cenną przestrzeń. Wówczas dobrym rozwiązaniem okażą się pojedyncze łóżka piętrowe wyposażone w praktyczne biurka, takie jak łóżko Blog. To rozwiązanie oszczędza przestrzeń i tworzy pełnowartościowe miejsce do spania i nauki.

Kliknij i zobacz łóżko z biurkiem Blog

 

BEZPIECZEŃSTWO I FUNKCJONALNOŚĆ

Kwestia bezpieczeństwa konstrukcji łóżka, jak i jej wykończenia jest kluczowa w wyborze konkretnego modelu. Łóżko dziecięce powinno być pomalowane ekologicznymi i nieuczulającymi rodzajami farb, dzięki czemu będą bezpieczne także dla alergików. Ponadto łóżka dla dzieci nie mogą mieć ostrych krawędzi, czy wystających śrubek.

W kwestii funkcjonalności warto wybierać spośród modeli wyposażonych w dodatkowe schowki, pojemniki na pościel lub regały. Ciekawym rozwiązaniem są także nowoczesne łóżka wielofunkcyjne, które w jednej bryle posiadają oprócz funkcji spania, także wbudowane biurko, szafę, czy regał na książki.

Zobacz ofertę na funkcjonalne łóżko wielofunkcyjne MOBI