Sprawdź jakie meble są niezbędne w pokoju Twojego dziecka

Urządzenie pokoju dziecięcego wymaga od rodziców wykazania się zdolnościami aranżacyjnymi, a nawet pewnym sprytem. Bowiem pokój dziecięcy to przestrzeń wielofunkcyjna i na dodatek zwykle cechuje się niewielkim metrażem. Dlatego nie warto przesadzać ani z ilością mebli ani akcesoriów, które się w nim znajdą. Przy czym musimy wszystko tak dobrać i dopasować, by dziecko w swoim pokoju było bezpieczne, szczęśliwe i czuło się komfortowo. Jak zatem stworzyć komfortową i uporządkowaną przestrzeń? Przystępując do urządzania pokoju, należy przewidzieć wszystkie czynności, jakie dziecko będzie w nim wykonywać każdego dnia. Przy czym ze względu na nieduży metraż często musimy iść na kompromisy i wyeliminować niektóre elementy wyposażenia. Jakie meble są niezbędne w pokoju Twojego dziecka?

 

Zobacz modny zestaw mebli Flexy na www.Meble-Bogart.pl

 

Podział na strefy

Aranżację pokoju warto wcześniej rozplanować w myśl podziału na strefy. Strefy w pokoju dziecka to nic innego, jak wydzielenie poszczególnych miejsc, w których dziecko będzie wykonywać określone czynności przypisane do danych mebli i akcesoriów. Brak podziału na strefy sprawi, że pokój będzie niewygodny i niefunkcjonalny, co w konsekwencji sprawi, że dziecko nie będzie w niem spędzać czasu efektywnie. Poszczególne strefy powinny być tak wyznaczone, by wyposażenie spełniające podobne funkcje sąsiadowało ze sobą.

 

Funkcjonalne meble Ikar – KLIK

 

Niezbędne meble i akcesoria

Strefa wypoczynku – Znaleźć się w niej musi przede wszystkim wygodne łóżko, najlepiej wyposażone w dodatkową szufladę na pościel. Jest to jeden z najważniejszych mebli w pokoju. Planowanie aranżacji wnętrza powinniśmy zacząć od znalezienia odpowiedniego miejsca na jego ustawienie. Ważne jest, aby nie utrudniało poruszania się po pokoju i nie blokowało dostępu do pozostałych mebli. Jeżeli dysponujesz dużym metrażem pokoju dziecięcego strefa wypoczynku może obejmować dodatkowo komfortowy fotel, w którym dziecko będzie mogło wygodnie czytać, a także podnóżek lub pufę.

Strefa przechowywania – Najlepiej wydzielić tę strefę w pobliżu łóżka. Znaleźć się w niej powinny pojemna komoda lub szafa. Przydadzą się także dodatkowo skrzynie, kosze, pudła i inne schowki na zabawki i akcesoria, które pomogą w szybkim sprzątaniu i ułatwią przechowywanie.

Nowoczesne meble do pokoju Twojego dziecka KLIK

Strefa nauki – Strefa nauki musi zostać zorganizowana ze szczególną starannością, gdyż podczas odrabiania lekcji dziecko potrzebuje maksimum koncentracji. Dlatego najlepiej wydzielić ją w rogu w pobliżu okna lub w oddali od strefy zabawy. Znaleźć się w niej powinny przede wszystkim: pojemne biurko i odpowiednie krzesło z regulacją wysokości siedziska i odpowiednio wyprofilowanym oparciem.

Strefa zabawy – Jeżeli wnętrze jest wyjątkowo małe, to strefą zabawy może być po prostu wolne miejsce na dywanie. Ale idealnie by było gdyby niniejsza strefa została wydzielona w osobnym kącie pokoju i jasno oddzielona np. za pomocą regału lub innego koloru ścian. Znaleźć się tu mogą wygodne poduchy lub pufy, półki na książeczki, pudełka lub szafki na zabawki oraz wygodna mata piankowa.

 

System Mobi – funkcjonalność, trwałość i nowoczesny design. Zobacz w sklepie – KLIK