Cztery strefy w pokoju dziecka w wieku szkolnym

Stworzenie aranżacji pokoju ucznia, która będzie jednocześnie komfortowa, funkcjonalna i spełni oczekiwania estetyczne młodego lokatora jest nie lada wyzwaniem. Pokój nastolatka musi pełnić wiele funkcji jednocześnie, więc powinien być zaprojektowany w taki sposób, by sprzyjał zarówno nauce, wypoczynkowi, jak i rozrywce. Funkcjonalny podział na strefy dziecięcego pokoju możemy zaaranżować na wiele sposobów. Najlepszym sposobem stworzenia pokoju idealnego będzie dokonanie w nim podziału na cztery strefy.

 

Kliknij i zobacz efektowne meble do pokoju ucznia

 

STREFA WYPOCZYNKU

W strefie wypoczynku powinno znaleźć się przede wszystkim wygodne łóżko, a także (jeśli wielkość pomieszczenia na to pozwala) fotel, w którym uczeń będzie mógł oddawać się relaksowi, lekturze, czy też słuchaniu muzyki. Łóżko powinno być przede wszystkim solidne i modne, a także wyposażone w odpowiedni dla rozwoju i zdrowia młodego kręgosłupa materac.

 

Łóżko Kalina – idealne dla modnego ucznia KLIK

 

Jeżeli wnętrze jest stosunkowo małe, polecamy wybór kanapy z funkcją spania, gdyż za dnia będzie z powodzeniem służyć jako miejsce do relaksu, a nocą do wypoczynku.

 

Kliknij i zobacz nowoczesny i wygodny tapczan Alf z funkcją spania

 

STREFA PRZECHOWYWANIA
Strefa przechowywania, to miejsce które powinniśmy wydzielić na przechowywanie rzeczy podręcznych oraz garderoby. Warto w tym celu dobrać odpowiedni regał. Świetnie sprawdzi się także funkcjonalna komoda z licznymi szufladami, a także witryna. Dlaczego warto, by ta strefa była osobno? Otóż pomoże to w codziennej organizacji i oszczędzeniu czasu na poszukiwanie ubrań i innych rzeczy w pośpiechu po całym pokoju. A przy okazji będzie sprzyjać nauce porządkowania.

 

Komoda do pokoju ucznia KLIK

 

STREFA NAUKI

Strefę nauki należy wydzielić w najlepiej oświetlonym miejscu pokoju (z dostępem do światła dziennego). Znajdą się w niej przede wszystkim biurko, krzesło biurowe, a także regał lub półka na pomoce naukowe i akcesoria biurowe. Meble powinny zostać dobrane w sposób przemyślany, gdyż muszą one zapewnić maksymalny komfort podczas nauki oraz bezpieczeństwo dla rozwijającego się kręgosłupa dziecka.

 

Kliknij i zobacz biurko Next

 

Kliknij i zobacz fotel Andy

 

STREFA RELAKSU I WIZYTOWA

Strefa relaksu to nic innego jak miejsce, w którym uczeń będzie mógł oderwać się od nauki i po prostu poświęcić rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Może to być specjalnie wydzielone miejsce do kształtowania umiejętności np. muzycznych, czy rysunkowych lub nawet miejsce do przyjmowania gości. Oprócz przedmiotów związanych z pasją dziecka, mogą znaleźć się tu ładne pufy, stolik lub ława, lampa, czy też miękki dywan.

 

Kliknij i zobacz meble Flexy