Pokój z łóżkiem piętrowym ma wiele zalet pod warunkiem, że jego przestrzeń zostanie właściwie rozplanowana. Łóżko piętrowe stanowi bardzo funkcjonalny element wyposażenia pokoju dziecka. Jak zaaranżować wnętrze z łóżkiem piętrowym?

Jakie są zalety łóżek piętrowych?

Łóżka piętrowe to idealne meble do pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Największą zaletą jest to, że nie zajmują zbyt wiele miejsca i tym samym pozwalają zaoszczędzić przestrzeń na pozostałe ważne meble w pokoju. Pokój staje się przestronniejszy, a dzięki wyposażeniu łóżek w pełnowymiarowe materace, dzieciom jest wyjątkowo komfortowo podczas snu. Wiele nowoczesnych modeli łóżek piętrowych zachwyca także dodatkowymi funkcjonalnościami, przez które nie tylko dzieci są szczęśliwsze, ale i ich pokoje lepiej zorganizowane. Dobrym przykładem są łóżka wielofunkcyjne, które posiadają np. zjeżdżalnię pozwalającą na zjazd z górnego poziomu na podłogę, albo modele przypominające zamek z zabudowaną wnęką pod powierzchnią spania, w której maluchy mogą urządzać sobie kryjówki. Ponadto takie łóżko okaże się przydatne nie tylko w przypadku, gdy w pokoju mieszka rodzeństwo, ale także gdy ma na nim spać jedna pociecha, bowiem dolny poziom może być miejscem do przechowywania rzeczy.

 

pokój z łóżkiem piętrowym

Kliknij i zobacz wyjątkową ofertę na klasyczne łóżko piętrowe Ania.

 

Pokój z wielofunkcyjnym łóżkiem piętrowym

W każdym pokoju dziecięcym musi się znaleźć miejsce na kilka podstawowych mebli. Nie można się obyć przede wszystkim bez:

  • wygodnego łóżka,
  • funkcjonalnego biurka,
  • ergonomicznego krzesła biurowego,
  • pojemnej szafy lub komody.

 

Wszystkie te meble należy ustawić w taki sposób by korzystanie z nich było w pełni komfortowe, a poruszanie się po pokoju niczym nie zakłócone. Dlatego warto wnętrze podzielić na strefy odpowiadające elementarnym czynnościom wykonywanym przez dziecko.

W ten sposób otrzymamy:

  • strefę wypoczynkową,
  • strefę nauki,
  • strefę przechowywania,
  • strefę zabawy.

 

łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe wzbogacone o dodatkowe funkcje. Sprawdź ofertę na Meble-Bogart.pl KLIK

 

Łóżka wielofunkcyjne to takie, które oprócz podstawowej funkcji spania posiadają także dodatkowe udogodnienia. Mogą być między innymi doposażone o biurko, szafę, regał, czy inne części umeblowania. Wówczas zyskujemy w jednej bryle kilka najważniejszych mebli. Gdy w pokoju umieszczone zostaje łóżko piętrowe wzbogacone o dodatkowe meble w jednej bryle, wówczas zyskujemy dużo więcej wolnego miejsca. Możemy je wtedy przeznaczyć na wygospodarowanie miejsca na rozwijanie hobby, kącik czytelniczy, czy stworzyć kącik wypoczynkowy.

 

Pokój z łóżkiem piętrowym

Urządzając pokój, w którym znajduje się klasyczne łóżko piętrowe warto wziąć pod uwagę jego gabaryt. Oznacza to, że przy tej samej ścianie przy której jest ono ustawione nie powinniśmy już umieszczać większych mebli np. szafy lub dużej komody. W przeciwnym razie łatwo byłoby przytłoczyć wizualnie aranżację. Najlepszym sposobem będzie umieszczenie dużych mebli na prostopadłych ścianach, a dwie następne pozostawić w miarę możliwości wolne lub z mniejszymi, lekkimi meblami. Łóżko piętrowe pozwala na lepsze zagospodarowanie pomieszczenia, a dobranie pasujących do niego mebli pozwoli uzyskać bardzo komfortowe i zarazem funkcjonalne wnętrze. W kolekcjach mebli dziecięcych obok łóżek można znaleźć: szafy, biurka, regały na książki i zabawki, komody.