Urządzenie pokoju dla nastolatki może stanowić wyzwanie dla rodziców. Młodzież ma już swoje określone gusta i chce w swoich pokojach móc wyrazić swoją osobowość i zainteresowania. Często ich plany kłócą się więc z funkcjonalnym i praktycznym podejściem rodziców. Jak to pogodzić? Przygotowaliśmy kilka inspirujących wskazówek, które pomogą urządzić pokój nastolatki.

Pokój nastolatki – od czego zacząć?

Urządzając pokój dla nastolatki nie wystarczy wyłącznie wybrać komplet mebli. Biorąc pod uwagę, że Twoja pociecha nie jest już maluszkiem warto wziąć pod uwagę jej kształtujące się gusta i zainteresowania. Dlatego w proces urządzania pokoju dla dojrzewającej panny warto także ją samą zaangażować. Takie wspólne wybieranie stylu, kompozycji kolorystycznej, mebli i dodatków może stanowić wspaniałą rodzinną zabawę pozwalającą na spędzenie razem więcej czasu. Dobrym pomysłem jest więc potraktowanie tego jako wspólny projekt. Nawet jeżeli wasze zdania będą się momentami różnić, warto się słuchać nawzajem i czasem pozwolić drugiej stronie wygrać. Pamiętaj także, że to Twoja córka ma czuć się dobrze w swoim pokoju. Twoją rolą jest natomiast zadbanie o bezpieczeństwo w nim oraz stworzenie komfortowych warunków do nauki i wypoczynku.

 

pokój nastolatki

Kliknij i zobacz atrakcyjną ofertę mebli do pokoju nastolatki!

 

Dobór kompozycji kolorystycznej

Kolory w aranżacji pokoju nastolatki mają duży wpływ na charakter wnętrza. Dlatego warto je wybrać starannie. Ponadto biorąc pod uwagę, że nastolatka będzie w swoim pokoju spędzać sporo czasu na różnych aktywnościach, to warto pamiętać o psychologii kolorów. Wskazuje ona, że poszczególne barwy mają duży wpływ na nasze samopoczucie, chęci do działania i możliwość koncentracji. Najlepszym sposobem jest więc wykorzystanie spokojnych tonacji barwnych, aby umysł nie był prze-bodźcowany. W pokoju dorastającej dziewczyny idealnie sprawdzą się pastelowe odcienie różu, fioletu, écru, biele, a także szarości oraz beże. Takie barwy nie obciążają zmysłu wzroku i nie działają rozpraszająco. Będzie to pomocne podczas nauki, jak i wyciszania się przed snem nocnym.

 

pokój dla nastolatki

Sprawdź ofertę na nowoczesne meble do pokoju nastolatki. KLIK

 

Meble do pokoju nastolatki

Meble do pokoju nastolatki powinny być przede wszystkim nowoczesne i zarazem funkcjonalne. Młodzież lubi otaczać się rzeczami, które są zgodne z aktualnymi trendami. Zwróć więc uwagę na minimalistyczne kolekcje, które zawierają elementy takie jak: łóżko, komoda, biurko i szafa. Są to meble, które będą niezbędne. Do tego należy dobrać ergonomiczne krzesło biurowe zapewniające utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas nauki przy biurku. Warto także wyposażyć łóżko w dobrej jakości materac, który zapewni odpowiednią podporę podczas leżenia, co uchroni przed problemami z kręgosłupem. W pokoju nastolatki przydatne okażą się także regały, półki na książki oraz schowki na drobiazgi.