Biurko to podstawowy mebel, który powinien znaleźć się w każdym pokoju ucznia. Dzieci w wieku szkolnym spędzają przy nim sporo czasu każdego dnia. Dlatego istotne jest, aby biurko było odpowiednio dobrane do ich potrzeb, co sprawi że korzystanie z niego będzie nie tylko komfortowe, ale także bezpieczne dla rozwijającego się kręgosłupa. Sprawdź jak wybrać biurko dla ucznia.

biurko dla ucznia

Biurko z regałem dla ucznia w super cenie – KLIK

 

Dobre biurko to podstawa

Dziecko w wieku szkolnym za biurkiem będzie spędzało dość dużo czasu nie tylko odrabiając prace domowe, ale także korzystając z komputera. Warto więc poświęcić więcej uwagi wyborowi tego konkretnego mebla. Dobrze dobrane biurko i ergonomiczne krzesło biurowe zapewnią wygodę, jak i nie wpłyną niekorzystnie na zdrowie wciąż rozwijającego się kręgosłupa dziecka. Schorzenia kręgosłupa są jednymi z najczęściej występujących chorób wieku dziecięcego, które mogą też rzutować na dorosłe życie. Właściwe meble mogą ochronić dzieci przed problemami zdrowotnymi, ale także za sprawą komfortu ułatwić utrzymanie koncentracji podczas nauki, czy pracy przy komputerze.

 

biurko dla ucznia Aldo

Biurko Aldo z szafkami i regałem w wyjątkowej ofercie KLIK

 

Standardowe biurka

Wymiary konkretnego biurka to podstawowa kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Wysokość i kształt mebla należy odnieść do wzrostu i wieku dziecka. Wymiary standardowych biurek wynoszą około:

  • 80-90 cm głębokości,
  • 120-160 cm szerokości,
  • 72-75 cm wysokości.

Natomiast odległość między wysokością siedziska a blatem powinna wynosić 25 cm, by siedząc przy biurku dziecko nie musiało się nienaturalnie zginać i przechylać. Standardowe biurko niekoniecznie musi odpowiadać potrzebom każdego dziecka. W takim wypadku warto wybrać model, który rośnie wraz z dzieckiem i jest regulowane.

 

biurko dla ucznia regulowane

Biurko dla ucznia z regulowanym blatem. Kliknij i sprawdź super ofertę na Meble-Bogart.pl

 

Wymiary biurka dla pierwszoklasisty

Gdy Twoje dziecko wchodzi w wiek szkolny najlepszym wyborem będzie zakup biurka odpowiadającego wymiarami jego wzrostowi. Dzieci w wieku 6-7 lat mają 115-125 cm wzrostu, więc optymalne będzie dla nich biurko, która ma około 55 cm wysokości. Natomiast blat może mieć 60-75 cm szerokości i 50-55 cm głębokości. Aby uniknąć konieczności stosunkowo częstego zmieniania biurka na większy model, można zakupić biurko z regulowanym blatem. Dostępne są także biurka w zestawie z krzesełkami posiadającymi regulację wysokości. Można w nich również zmieniać kąt pochylenia blatu do 40°. Dzięki temu można je dopasowywać do różnych czynności, które w danej chwili dziecko wykonuje i tym samym podnieść komfort użytkowania. Siedzenie na właściwej wysokości i przy odpowiednio dopasowanym biurku sprawi, że dziecko będzie mogło łatwo utrzymywać poprawną postawę i cieszyć się wygodą.