Większość z rodziców zmaga się z problemem stworzenia funkcjonalnej aranżacji pokoju dziecka, który jest niewielkich rozmiarów. A przecież każdy z nas marzy, by nawet w małym wnętrzu dziecko miało zapewniony maksymalny komfort, bezpieczeństwo, a także wrażenia estetyczne. Bez wątpienia w każdym pokoju dziecka nie może się obejść bez miejsca na wypoczynek, zabawę i edukację. Jak pogodzić te oczekiwania w funkcjonalną całość? Prezentujemy dziś kilka rozwiązań.

 

zestaw-c-blog26091

Kliknij i zobacz meble Blog

 

Blog_19

Kliknij i zobacz łóżko z wysuwanym biurkiem

 

Aby stworzyć przestrzeń, w której dziecko będzie się dobrze czuło zarówno podczas zabawy, odrabiania lekcji, jak i wypoczynku musimy mądrze dobierać elementy wyposażenia, które mają się w nim znaleźć. W niewielkich wnętrzach każdy skrawek wolnego miejsca jest cenny. Poza tym warto pamiętać o tym, by pokój dziecka nie był przepełniony masywnymi meblami, gdyż tracimy wówczas cenne miejsce do gier i zabaw. Rozwiązaniem będą więc meble, które spełnią swoją funkcję, a ponadto staną się idealnym miejscem do zabawy. Oto przykłady:

 

simba

Kliknij i zobacz zestaw Simba

 

pufa pilka 1

Kliknij i zobacz pufę Piłka

 

lozko-pietrowe-flo34541

Kliknij i zobacz łóżko z idealnym miejscem do zabawy

 

Mając do dyspozycji pomieszczenie z ograniczoną przestrzenią, największą oszczędność miejsca uzyskamy dzięki odpowiedniemu łóżku, gdyż to ono zwykle zabiera najwięcej miejsca. Najlepsze będą łóżka wielofunkcyjne z wysuwanym biurkiem, wbudowanym regałem lub szafą. Dzięki takiej bryle zyskujemy kilka mebli w jednym i tym samym zaoszczędzamy miejsce.

 

lozko-floro30569

Kliknij i zamów łóżko z szafkami Floro

 

Komi_B

Zobacz warianty łóżka Komi

 

system-d-komi33333

Wielofunkcyjne łóżko Komi

 

Rozwiązaniem w zakresie przechowywania będzie wykorzystanie półek wiszących oraz zgrabnych brył regałów, które nie zajmą zbyt dużo powierzchni. Wystarczy wybrać witryny i regały, które są wysokie i wąskie jednocześnie, bowiem nie tracą na pojemności przechowywania i zajmują mało miejsca na podłodze. Doskonałym rozwiązaniem będzie także wykorzystanie we wnętrzu przenośnych pudełek z ozdobnymi wzorami lub puf, w których można także schować zabawki i inne przedmioty.

 

kiri

Kliknij i zobacz wzory puf Kiri

 

 

regal-nx7-next-39251

Kliknij i zobacz wysoki regał Next