Wielu rodziców zastanawia się kiedy jest najlepsza pora na wymianę łóżeczka ze szczebelkami na pierwsze łóżko dziecięce. Łóżeczko jest najważniejszym meblem dla każdego malucha, a przeniesienie do większego łóżka jest symbolicznym krokiem między niemowlęctwem a okresem dzieciństwa. Kiedy jest najbardziej optymalny czas na zmianę łóżka na większe?

 

Łóżko dziecięce Ania

Kliknij i zobacz super ofertę na łóżko Ania w sklepie Meble-Bogart.pl

Od kiedy spanie w większym łóżku?

Łóżko jest podstawowym elementem wyposażenia każdego pokoju dziecięcego. W pierwszych miesiącach życia niemowlę spędza w nim większość czasu. Natomiast gdy wchodzi w kolejne etapy rozwoju i zaczyna być bardziej ruchliwe, rodzice zastanawiają się czy wyrosło już z łóżeczka niemowlęcego. Standardowo zakłada się, że z łóżeczka ze szczebelkami warto zacząć rezygnować w okolicy 2 roku życia dziecka zarówno ze względu na gotowość fizyczną, jak i emocjonalną. Wówczas zaczynamy szukać pierwszego łóżka dla swojej pociechy. Na co zwrócić uwagę wybierając pierwsze duże łóżko dla dziecka? Jakie meble są najbezpieczniejsze?

 

Łóżko dziecięce Leoni

Łóżko dziecięce Leoni w super cenie – KLIK

 

Łóżko dziecięce a bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Dlatego wybierając łóżko należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę, czy jest stabilne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Tym bardziej, że będzie to miejsce nie tylko służące do wypoczynku, lecz także do zabawy. Duże znaczenie ma również wykończenie. Mebel nie może posiadać wystających, ostrych elementów, a także możliwych do wykręcenia śrub. Wszystkie łóżka dziecięce, które nie spełniają podstawowych zasad bezpieczeństwa nie powinny być brane pod uwagę. Najlepiej więc wybrać łóżko dziecięce, które posiada zaokrąglone brzegi, a także jest wyposażone w zabezpieczającą przed ewentualnym upadkiem barierkę na brzegu.

 

Łóżko dziecięce Nikoś

Kliknij i zobacz nowoczesne łóżko Nikoś dostępne od ręki na Meble-Bogart.pl

 

Rodzaje łóżek dla dzieci

Wybór łóżek dla najmłodszych jest wyjątkowo obfity. Możemy wybierać spośród pojedynczych łóżek drewnianych, z szufladami lub bez, nietypowych kształtach np. samochodów rajdowych, zamków lub łóżek piętrowych. Dostępne są również łóżka parterowe posiadające dodatkowy materac w wysuwanej szufladzie. Oczywiście decydujące znaczenie ma tutaj metraż i warunki pokoju dziecięcego, a także to czy maluch mieszka w nim z rodzeństwem. Szczególnie polecamy łóżka dziecięce posiadające szuflady lub wysuwany dodatkowy materac, co jest wyjątkowo funkcjonalnym rozwiązaniem. W małych pokojach doskonale sprawdzą się łóżka piętrowe lub z antresolą, dzięki czemu skutecznie można zaoszczędzić miejsce.

 

Łóżko dziecięce Ania II

Łóżko Piętrowe Ania II w wyjątkowej ofercie – KLIK