Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka piętrowego?

Urządzając pokój dziecięcy staramy się zapewnić dzieciom nie tylko wygodę i spełnione marzenia co do wyglądu wnętrza, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego wybierając meble należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które sprawią że wybór będzie najlepszy z możliwych. W pokoju dziecka najważniejszym meblem jest łóżko. To ono zajmuje najwięcej miejsca, służy do wypoczynku, a także zabawy. Zakup łóżka piętrowego jest znakomitym wyborem pozwalającym zaoszczędzić cenną przestrzeń we wnętrzu, uzyskać efektowny wygląd aranżacji, a także dostarczyć dziecku niesamowitej radości. Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko piętrowe do pokoju dziecięcego?

Piętrowe łóżko w pokoju wiąże się nie tylko z oszczędnością miejsca, ale przy zastosowaniu odpowiedniej koncepcji może także posłużyć jako ciekawy element dodający wnętrzu charakteru. Wybierając dla dzieci łóżko piętrowe należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania i stabilność konstrukcji mebla. Właśnie te parametry w największym stopniu wpływają na bezpieczeństwo naszych pociech. Przygotowaliśmy dla Was przegląd najważniejszych cech dobrego łóżka piętrowego.

 

Kliknij i zobacz trzyosobowe łóżko piętrowe Ania III

 

KONSTRUKCJA

Bezpieczeństwo jest oczywiście najważniejszym aspektem, jaki powinniśmy brać pod uwagę wybierając łóżko piętrowe. Dlatego należy sprawdzić jego konstrukcję i odległości pomiędzy poszczególnymi elementami. Źle dobrane odległości mogą prowadzić do urazów głowy i kończyn, dlatego trzeba koniecznie zwrócić uwagę na wymiary łóżek przed zakupem. Najlepszy model to taki, który pozwala dziecku swobodnie usiąść.

Konieczne jest, aby łóżko posiadało odpowiednie zabezpieczenia:

  • barierki,
  • poręcze,
  • solidną drabinkę,
  • brak wystających elementów (np. gwoździe i śruby),
  • brak elementów szklanych.

 

Łóżko piętrowe Ania II z szufladami w super cenie – KLIK

 

FUNKCJONALNOŚĆ

Idealne łóżko piętrowe jest funkcjonalne. Mile widziane są więc udogodnienia w postaci wysuwanych spod dolnego posłania szuflad, które sprawią, że zyskamy dodatkową powierzchnię do przechowywania pościeli lub zabawek. Jeżeli nie potrzebujemy dodatkowych szuflad, wówczas warto wybrać model posiadający wysuwaną powierzchnię spania, która przyda się nie tylko w pokojach dla trójki dzieci, ale także podczas odwiedzin przyjaciół lub dla rodzica, który będzie mógł wygodnie usypiać swoje pociechy. Wybierając meble dla dzieci, warto wziąć pod uwagę to, że nasze pociechy szybko rosną. Dlatego dobrym wyborem będą łóżka, które „rosną razem z dziećmi” i można je zmieniać, rozbudować lub podzielić na dwa łóżka parterowe. Pod tym względem warto także rozważyć zakup mebli o uniwersalnej kolorystyce, która szybko się nie znudzi wraz ze zmieniającymi się gustami.

 

Trzyosobowe łóżko piętrowe Pati z szufladami – KLIK

 

MATERIAŁY

Jeśli chodzi o materiał, najlepiej wybierać łóżko piętrowe z drewna, np. sosnowego lub z olchy. Ponadto wszystkie meble w pokoju dziecięcym powinny być wykonane ze zdrowych tworzyw pokrytych nieszkodliwymi farbami. Aby mieć pewność, że meble i akcesoria nie szkodzą układowi oddechowemu dzieci lub ich delikatnej skórze wybierz meble wykonane z naturalnych materiałów.

 

Łóżko piętrowe Dominik – zobacz ofertę w sklepie