Na co zwrócić uwagę wybierając biurko dla dziecka?

Dzieci już od najmłodszych lat spędzają sporo czasu każdego dnia siedząc przy biurku. Nasze pociechy w wieku szkolnym za biurkiem spędzają kilka godzin w ciągu doby odrabiając zadania domowe, ucząc się, czy też korzystając z komputera. Dlatego niezwykle istotne jest to, jakie biurko kupisz. Biurko i krzesło do niego mają zasadniczy wpływ na zachowanie odpowiedniej postawy ciała oraz zdrowie wciąż rozwijającego się kręgosłupa i mięśni go podtrzymujących. Czy wiesz, że schorzenia kręgosłupa są jednymi z najczęstszych chorób wieku dziecięcego? Tylko odpowiednio dobrany mebel zapewni dziecku możliwie jak największy komfort i spokój o zdrowie.

 

Kliknij i zobacz meble Young w okazyjnej cenie

 

Na co zwrócić uwagę wybierając biurko? Przede wszystkim na trzy kwestie:

  • wymiary,
  • bezpieczeństwo,
  • jakość konstrukcji.

Wszystkie te trzy aspekty mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowania biurka, zdrowia i wygody dziecka, a także czasu eksploatacji mebla.

 

KLIK – zobacz wyjątkowe meble Baltica do pokoju Twojego dziecka

 

BEZPIECZEŃSTWO I JAKOŚĆ

Meble, których używają na co dzień dzieci powinny być wytworzone z materiałów ekologicznych i całkowicie dla nich bezpiecznych. Największą popularnością cieszą się meble z drewna sosnowego, z którego produkowane są właściwie wszystkie elementy niezbędne w pokoju dziecięcym – łóżka, szafy, regały, skrzynie na zabawki. Jest to drewno przyjazne dzieciom i trwałe, dzięki czemu meble z niego wykonane są stabilne. Warto także zwrócić uwagę na to, jakimi lakierami lub farbami pomalowane są meble, czy są bezpieczne dla dzieci i czy posiadają atesty alergiczne.

 

Obejrzyj wyjątkowe biurko Mobi na www.meble-bogart.pl

 

WYMIARY

  • Wymiary standardowego biurka

Kupując biurko należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wymiary. Standardowe wymiary blatu wynoszą od 80 do 90 cm głębokości, 120-160 cm szerokości i 72-75 cm wysokości. Natomiast optymalna odległość między wysokością siedziska a blatem powinna wynosić do 25 cm.

 

Kliknij i zobacz regulowane biurko Paco

 

  • Wymiary biurka dla pierwszoklasisty

Dzieci, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą powinny nie są przyzwyczajone do pracy przy biurku. Dlatego warto wybrać dla nich model odpowiedni dla ich przedziału wiekowego, a w szczególności wzrostu. Dzieci w wieku 6-7 lat mają mniej więcej 115-125 cm wzrostu. Mebel, którego konstrukcja została zaprojektowana z myślą o dzieciach o takim wzroście powinien mieć ok. 55 cm wysokości. Co do blatu, dziecko nie potrzebuje tak dużego jak osoba dorosła, wystarczy jeżeli będzie on miał 60-75 cm i 50-55 cm głębokości. Jeżeli nie chcesz co jakiś czas zmieniać biurka dla dziecka, warto zdecydować się na model z regulowanym blatem. Dodatkowo istnieje możliwość pochylenia blatu nawet do 40°. W ten sposób przystosujemy go do czytania, pisania czy też rysowania.

 

Kliknij i zobacz funkcjonalne biurko Wow

 

Nauka i zabawa przy dobrze dopasowanym biurku zapewni dziecku poprawną postawę i brak problemów z kręgosłupem. Ważne jest jednak, aby biurko uzupełnić o wysokiej jakości krzesło, które będzie dopasowane do naturalnych cech ciała. Jeśli na biurku będzie znajdował się komputer, warto także zwrócić uwagę na wysokości, na których ustawione są klawiatura i monitor. Monitor powinien stać wyżej, na blacie biurka, a klawiatura niżej, na półeczce wyposażonej w prowadnice. Różnica pomiędzy tymi dwoma poziomami nie może być mniejsza niż 10 cm.