Na co zwrócić uwagę wybierając meble do pokoju dziecka?

Urządzając pokój dziecięcy skupiamy się przede wszystkim na jego kolorystyce oraz wyborze umeblowania, a dopiero następnie poświęcamy uwagę dekoracjom i akcesoriom. Nic dziwnego, bo to przecież meble w największej mierze decydują o funkcjonalności, komforcie, estetyce, a nawet bezpieczeństwie aranżacji pokoju dziecięcego. Meble, z których będą korzystać nasze dzieci muszą spełniać określone wymagania, by urzeczywistniać oczekiwania najmłodszych użytkowników, jak i ich rodziców. Czym się kierować przy ich wyborze?

 

zestaw-mebli-young-iii24521

Kliknij i zobacz ofertę mebli Young

 

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo mebli to chyba najważniejszy czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając poszczególne bryły. Warto mieć pewność, że:

  • zostały one wykonane z naturalnych materiałów,
  • mają certyfikaty bezpieczeństwa,
  • nie zawierają toksycznych substancji,
  • są stabilne,
  • mają gładką powierzchnię,
  • nie mają ostrych krawędzi i szklanych elementów.

Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym artykule:

Bezpieczeństwo w pokoju dziecięcym

 

zestaw-princessa-i50061

Kliknij i zobacz bezpieczne meble dla małej księżniczki

 

FUNKCJONALNOŚĆ

Meble w pokoju dziecka muszą być także funkcjonalne, by pomieścić sporą ilość rzeczy i nie zajmować przy tym zbyt dużej przestrzeni we wnętrzu. Każde dziecko bez względu na wiek potrzebuje szafek, które pomieszczą ubrania, zabawki, akcesoria itp. Idealnym rozwiązaniem będzie umeblowanie, które dostosuje się do dziecka w każdym wieku i będzie służyło latami. Świetnie sprawdzą się także meble wielofunkcyjne, jak np. łóżko połączone z szafą, biurkiem lub regałem.

 

 

Komi_D

Kliknij i zobacz wielofunkcyjny system Komi

 

lozko-z-biurkiem-blog-bl1900511

Kliknij i zobacz łóżko z biurkiem Blog

 

ESTETYKA

Oczywiście kwestia estetyki pokoju dziecięcego zależna jest od indywidualnych gustów. Aczkolwiek warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach aranżacyjnych, dzięki którym wygląd wnętrza stanie się uniwersalny, ponadczasowy i w dobrym stylu. Jeżeli chcemy uzyskać taki właśnie efekt, który będzie pasował dzieciom na kilka lat, wówczas warto pokusić się o meble w uniwersalnych kolorach, pozbawionych zbyt intensywnej dekoracyjności. Dzięki temu zmieniając wystrój wnętrza (kolory ścian, akcesoria i dekoracje) meble nadal będą pasować. Jeżeli chcemy nieco urozmaicić przestrzeń można wybrać kolekcje, które łączą w sobie ponadczasowy wygląd i ciekawe wzornictwo. Przykłady takich aranżacji prezentujemy poniżej.

 

aranzacja-ikar-349541

Kliknij i zobacz meble Ikar

 

Flexy

Kliknij o zobacz meble Flexy

 

zestaw-podstawowy-colorato26131

Kliknij i zobacz meble Colorato